Auto, moto, Podnikání

Operativní leasing. Nový trend v cestě za užíváním luxusního vozu

V zahraničí je dlouhodobý pronájem nového vozidla bez závazků běžnou záležitostí, v ČR obliba této formy užívání automobilu stoupá. Operativní leasing je aktuálním trendem a představuje bezproblémovou a výhodnou službu, která začíná být zajímavá pro řadu firem i soukromých osob. Dalo by se říci, že se jedná o nový životní styl pro úspěšné lidi, co nechtějí řešit běžné starosti s vozem a bezproblémově si jej užívat.

Rozdíl mezi finančním a operativním leasingem

Finanční leasing u nás funguje již spoustu let. Jde o způsob splácení vozu, kdy položíte akontaci a měsíčně pak splácíte určitou sumu včetně úroku leasingové společnosti, jež vozidlo papírově vlastní. Až jej celé zaplatíte, přejde do vašeho vlastnictví. Operativní leasing je vlastně něco jiného. Lze jej charakterizovat jako dlouhodobý pronájem nového automobilu. Na začátku spolupráce si vyberete model a zvolíte si roční nájezd. Podle těchto parametrů se vypočítá cena pro měsíční platbu. Jakmile leasing ukončíte, vůz vrátíte, nebo máte možnost si jej za výhodnějších podmínek odkoupit. A to není vše. Tento způsob užívání auta má řadu výhod.

Výhody operativního leasingu

Operativní leasing je výhodnou službou pro všechny, co chtějí jezdit bez závazků, starostí a bez čekání na nový automobil. Tato půjčka na auto má spoustu předností:

  • neplatíte akontaci,
  • neplatíte žádná pojištění, neboť jsou v ceně,
  • vozidlem jezdíte do 3 dnů,
  • auto můžete kdykoliv bezplatně vrátit,
  • nebudete se starat o údržbu a opravy, včetně výměny pneumatik
  • nemusíte řešit prodej auta, jakmile leasing skončí
  • každé 2 roky můžete užívat zcela nový vůz,
  • splátky si lze dát do nákladů.

Především poslední výhoda je důvodem, proč je tento způsob zajímavý pro podnikatele. Lze pravidelně jezdit v novém reprezentativním vozu a ještě si splátky uplatnit do odpočtu. Nejde jen o peníze, byť jsou důležité. Svou roli hraje i komfort a právě možnost užívat luxusní automobil.

Pro zajímavost, přečtěte také – Jaká je alternativa k operativnímu leasingu?

Nejlepší nabídky operativního leasingu na trhu

V rámci České republiky existuje pouze jediná služba, a to Driveto, která shromažďuje ty nejlepší nabídky napříč trhem. Na stránkách www.driveto.cz si můžete snadno zjistit, která auta na leasing jsou pro vás výhodná. K dispozici jsou modely téměř všech značek od klasických, kombi, SUV, terénních variant, přes dodávky i malé autobusy. Samozřejmostí je vyřízení všech potřebných náležitostí za vás, takže můžete získat nové auto na splátky bez zbytečného zdržování a starostí. Pakliže uvažujete o této formě pronájmu, být součástí Driveto klubu se určitě vyplatí.

Be Sociable, Share!