Bydlení a zahrada

Jakým zahradním nábytkem a doplňky si zpříjemnit pobyt na zahradě?

Již zítra započne červen, první z letních měsíců, a sezóna grilování a trávení volného času venku je před námi. Snad bude letošní počasí příznivé, abychom mohli využít maximum krásných a teplých dnů. Jak si tento čas ještě více zpříjemnit? Usaďte se do pohodlného zahradního nábytku, zrelaxujte v křesle nebo houpačce, stolujte na prostorném stole a dopřejte si komfort v podobě zastínění. Tyto veškeré doplňky vám zpříjemní celé léto. Už jej nemusíte trávit za okny. Vyjděte ven a užívejte si tepla.

Pohoda díky zahradnímu nábytku

Vhodně zvolený zahradní nábytek je klíčem k tomu, abyste mohli léto strávit venku. Měl by být praktický, komfortní i designový zároveň. Co vše si můžete do exteriéru pořídit? Máme pro vás tipy.

Zahradní stůl

Základem stolování je pořádný zahradní stůl. Pokud rádi grilujete a navíc s kupou přátel či velkou rodinou, pak se rozhodně poohlédněte po stole prostorném. Abyste docílili útulného dojmu, lze jej prostřít stylovým ubrusem, ubrousky, doprostřed dát vázu s lučním kvítím a pohoda je nasnadě.

Křesla, židle, lavice

Ke stolu samozřejmě patří sezení. V tomto směru záleží na vás, jakému typu dáte přednost. Vybírat můžete z křesel, židlí, lavic i rohových sedaček. Právě zahradní sedací soupravy jsou v současné době trendem, jakým se zahradní nábytek ubírá. Jde o to poskytnout uživatelům co nejvíce komfortu a ten skloubit s praktičností. Pakliže máte na posezení dostatek místa, určitě je sedací souprava i do venkovních podmínek parádním řešením.

Sestavy

Jednotlivý nábytek zvlášť kupovat nemusíte. Výhodnou volbou jsou samozřejmě celé sestavy. Již po několik let se na špici oblíbenosti drží plastové zahradní sety v imitaci ratanu, jež jsou atraktivní a zároveň se velmi snadno udržují. Hodí se k moderním domům, protože sem svým designem zapadnou nejvíce. Na chaty, chalupy a k venkovským domům rozhodně volte nábytek dřevěný. Nenáročnou a trvanlivou variantou jsou hliníkové zahradní komplety, jež jsou z pohledu umístění velice univerzální.

Houpačky, houpací křesla a lehátka

Trendovou záležitostí posledních letních sezón jsou houpací a závěsná křesla. Popularitu neztrácejí zahradní houpačky. Dnešní moderní zahrady jsou koncipovány právě tak, aby poskytovaly svým majitelům pohodlné obývání a dostatek možností k relaxaci. Houpací nábytek a lehátka vám umožní odpočinout si po náročném dni na čerstvém vzduchu.

Vyzrajte na slunce i déšť

Ačkoliv se snad všichni na sluníčko velmi těšíme, obzvláště letos, kdy velmi často modré nebe zakrývají mraky plné dešťových přeháněk, přece jen se najdou chvilky, kdy se chceme před sluníčkem schovat. Abyste si užili pohodu u grilování a posezení, obstarejte si účinné zastínění. Možností je nespočet. Ty nejméně náročné na instalaci a finance můžete mít klidně hned. Spolehlivě vás před sluncem ochrání slunečník, markýza či zahradní altán. Toto stínění vás případně ukryje také před deštěm. K dispozici máte pestrou škálu druhů, velikostí a designů. I tento stínící prvek slaďte s domem a zahradním nábytkem.

Zdroj ilustračních fotografií: atan.cz

Be Sociable, Share!