Podnikání

Jak vybrat sídlo pro firmu? Víte, jaké jsou hlavní výhody virtuální kanceláře a na co si při jejím výběru musíte rozhodně dát pozor?

Chcete vědět, jak vybrat sídlo pro firmu? Zaujala vás možnost pronájmu virtuální kanceláře, protože tu fyzickou ke svému podnikání nepotřebujete?

Virtuální kancelář má opravdu množství zajímavých výhod, které ocení nejen začínající podnikatelé. Jak se ale říká: „Není všechno zlato, co se třpytí.“ Založení virtuálního sídla má samozřejmě i své stinné stránky. Chcete vědět, které to jsou? V tomto článku najdete nejen výčet všech hlavních výhod. Dočtete se také, jaká rizika vám hrozí a jak se jim můžete snadno vyvarovat.

Proč je virtuální kancelář velmi lákavou alternativou?

Moderní doba si žádá nové pracovní postupy. Technologie jde mílovými kroky kupředu, a tudíž se logicky mění i pracovní prostředí. Jenže i když pro svou činnost nepotřebujete fyzickou kancelář, máte ze zákona povinnost mít své sídlo zapsané v obchodním, nebo živnostenském rejstříku.

Virtuální sídlo může být pohodlným řešením nejen pro určité typy businessu. Podívejme se tedy, jaké jsou jeho hlavní benefity.

5 hlavních výhod virtuálního sídla

  • Úspora nákladů – pronájem virtuální kanceláře je nesrovnatelně levnější. Je určitě rozdíl platit několik stovek, či několik tisíc měsíčně. S tím samozřejmě úzce souvisí úspora energií a poplatků za služby. Pokud pracují vaši zaměstnanci z domu, šetříte rovněž na provozu technických zařízení. Uspořené finanční prostředky můžete investovat do rozvoje svého podnikání a zaměstnanců.

Tip: Pokud už máte zaběhnutou firmu se zaměstnanci, jejich přesun na home office se vám vyplatí. Jděte na to ale postupně a stanovte hned ze startu pevné mantinely.

  • Seriózní poskytovatel vám umožní využívat plně vybavenou zasedací místnost či kancelář.

Pozor! Pokud se na téže adrese nachází tisíce firem, s touto možností vůbec nepočítejte.

  • Poskytovatel vás bude upozorňovat na doručenou poštu emailem. V rámci této služby vám vaši poštu může také přeposílat.
  • Pokud si na výběru necháte záležet, získáte reprezentativní adresu, která může zvýšit prestiž vaší společnosti.
  • Jeho založení je snadné. Navíc se nemusíte starat o splnění zákonných náležitostí, měl by to za vás udělat váš poskytovatel.

Toto jsou hlavní pozitiva. Především pro začínající podnikatele je to rozumnější alternativa, než je založení sídla na adrese trvalého pobytu.

Dobrá rada nejen pro začínající podnikatele

Založení sídla ať už fyzického, nebo virtuálního není vaší jedinou zákonnou povinností. Jste si jistí, že jste na nic nezapomněli? Projděte si pečlivě všechny základní požadavky a předpisy, které se týkají živnostenského podnikání.

Jak poznat seriózního poskytovatele – 4 varovné signály, které byste neměli brát na lehkou váhu

  • Tisíce firem na jednom místě – záleží vám na dobrém jméně vaší firmy? V tom případě byste měli okamžitě zpozornět. Takto obsazená adresa nebude působit na vaše klienty důvěryhodně. A jak už bylo zmíněno dříve, nemůžete od takového poskytovatele čekat, že vám poskytne zázemí pro občasné schůzky.
  • Podezřele nízká cena – ano, virtuální sídla jsou sice levnější variantou, ale čeho je moc, toho je příliš. Pokud je nájem velmi nízký, může to znamenat, že na vás čekají skryté poplatky za služby, které jsou jinak běžně součástí nájemného. Za všechny jmenujme třeba doručování pošty. Tato služba je jasně zásadní a její absence by vám značně komplikovala život.
  • Podmínka zakoupit si balíček zbytečných služeb, které nevyužijete. Po důkladném prostudování jste došli k závěru, že většinu z nich vlastně ani nepotřebujete. Proč byste za ně tedy museli platit?
  • Veškeré příplatkové služby musí být jasně definovány ve smlouvě!

Pokud chcete využívat na plno všechny výhody, které založení virtuálního sídla nabízí, je pro vás správný výběr poskytovatele naprosto zásadní

Teď už přesně víte, jaké jsou hlavní benefity virtuálního sídla. Díky tomuto článku jste také schopni rozpoznat nekalé praktiky některých poskytovatelů. Souhlasíte, že jsou výhodnou alternativou, nebo si naopak myslíte, že by mohla virtuální adresa vašemu podnikání uškodit? Toto řešení samozřejmě není vhodné pro každého, proto si rádi přečteme, jaký je váš osobní názor.

Be Sociable, Share!

1 thought on “Jak vybrat sídlo pro firmu? Víte, jaké jsou hlavní výhody virtuální kanceláře a na co si při jejím výběru musíte rozhodně dát pozor?

Comments are closed.