Podnikání

Jak se vyrábí igelitové tašky? Nahlédněte do celého procesu

Jít na nákup do obchodu a odnést si jej v igelitové tašce je dnes velice běžné. Mnozí z nás si je kupují po každém nakupování, někteří si je nosí sebou opakovaně. V minulosti tomu tak vůbec nebylo a lidé si potraviny a další věci přenášeli v ledačem. Igelitové tašky jsou až produktem naší moderní doby. Jejich spotřeba činí každý měsíc několik miliónů kusů. A toto množství se musí vyrobit. Zamysleli jsme se někdy nad tím, jak vlastně vznikají? Proces je to velice zajímavý. Seznamte se s ním i vy.

1.      Krok – výroba igelitové fólie

Vstupní surovinou každé igelitové tašky, a v podstatě jakéhokoliv plastového obalu, je ropa. Ta se zpracovává do podoby PE granulátu, s nímž se dále pracuje. Následným výrobním postupem, a to tažením či vyfukováním na speciálním stroji zvaném Extruder, vznikají jednoduše řečeno fólie z tenkého plastu neboli igelitu. Navíjí se do rolí, s tím, že standardně jsou v čirém provedení nebo bílé barvě. Nicméně na přání lze fólie obarvit do požadovaného odstínu.

Plastové fólie se vyrábějí na vyfukovacích strojích – extruderech.

2.      Krok – potisk fólie

Ze zmíněných fólií se pak tvoří igelitové a reklamní tašky, potravinové a balící fólie, sáčky apod. Ještě však obvykle prochází nejen procesem dobarvování, ale především potiskem. Obyčejné čiré nebo bílé tašky by nebyly to pravé ořechové, hlavně v případě reklamních předmětů. Potisk je prováděn na flexotiskových strojích. Technologie, které stroje poskytují, se pyšní velmi vysokou přesností soutisku a věrného podání barev i přechodů. Kvalitu a životnost potisku zabezpečují ještě fotopolymerní tiskové štočky, vyráběné digitální CTP technologií. Firma, jež se potiskem zabývá, dokáže zajistit i návrh samotného potisku a připravit veškeré potřebné podklady. Na igelitových taškách lze mít logo, slogan, obrázek či jakoukoliv jinou grafiku.

Potisk polyethylenových fólií je zajišťován flexotiskovými stroji.

3.      Krok – svařování tašek

Jakmile jsou fólie potištěny, případně předtím ještě obarveny, nastává fáze kompletování výsledného výrobku. Jde o svařování na svařovacích strojích v různém provedení. To umožňuje flexibilně a rychle zajistit širokou paletu dokončovacích úprav.

Konečnou úpravou je svařování na svařovacích strojích.

Když potřebujete reklamní tašky a igelitové obaly

Pokud ke svému podnikání potřebujete reklamní tašky nebo jiné igelitové fólie, obaly, pytle apod., nemusíte se obracet na firmy v zahraničí. Konkrétně v Praze naleznete jednoho z největších výrobců a dodavatelů plastových obalů u nás. Jedná se o společnost VAN GILLERN s.r.o., která své výrobky nabízí za rozumné ceny a s vysokou kvalitu, a to hlavně z recyklovatelného materiálu.

Be Sociable, Share!