Naše tipy, Podnikání

I plastové palety a logistika mohou být udržitelné

Je spousta maličkostí, kterými může o udržitelnost usilovat běžný člověk. Třídění odpadu, podpora slow-fashion, využívání dešťové vody, opakovaně využitelné sáčky na ovoce a pečivo. Svou troškou do mlýna může přispět opravdu každý. Firmy mají ještě větší moc, svým zodpovědným chováním mohou přírodě ulevit daleko více než jednotlivý člověk. Velmi dobře si to uvědomuje například Schoeller Allibert.

Schoeller Allibert je významná evropská firma na trhu s logistickým zbožím. Už přes 50 let dodává do různých odvětví recyklované kontejnery, palety a jiné logistické potřeby. Udržitelnost a šetrné chování jsou pro ni prioritou.

Recyklované plasty jsou ekologické!

Že plasty nemají s ekologií nic společného? Tak to jste na omylu! Plastové palety jsou z dlouhodobého hlediska určitě udržitelné, protože:

Jsou vyráběny z recyklovaného materiálu, takže se mohou recyklovat stále dokola a dokola.

Plast je velmi odolný materiál, a tak dlouho vydrží. Nemusíte tedy kupovat pořád nové palety, jedny vám poslouží dlouhé roky.

Plastové palety jsou velmi lehké, což je při přepravě zboží praktické.

A jak se taková recyklovaná plastová paleta vyrábí? Starý materiál se rozdrtí na vločky, ty se omyjí, suší a dávají do vstřikovacích lisů. Schoeller Allibert má pro tento proces dokonce certifikaci EFSA, což znamená, že takto může recyklovat a vyrábět i kontejnery na potraviny. Recyklační metodu provádí ve Španělsku, Německu a Nizozemsku.

Skládací kontejnery snižují emise při přepravě

Další vychytávkou společnosti Schoeller Allibert jsou skládací paletové kontejnery. Pokud jsou prázdné, dají se složit, a zabírají méně místa. Hodí se to při zpětné přepravě, zpět s prázdnými kontejnery už třeba nemusí jet dva kamiony, nýbrž pouze jeden. Emise produkované při přepravě se tím snižují na polovinu!

Skládací paletový kontejner přitom nemá nijak horší vlastnosti. Ba naopak, Schoeller Allibert má v nabídce i kontejnery tohoto typu s nosností až 750 kg. Jsou lehké, mají robustní konstrukci a dají se stohovat, což opět šetří prostor.

Na co kupovat, stačí pronájem

Další oblastí, v níž se Schoeller Allibert snaží o udržitelnost, je tzv. paletový pooling. Pod tímto cizím názvem se neskrývá nic jiného než pronájem palet a další techniky různým společnostem. Na co si kupovat kontejnery či přepravky, které potřebujete jen dočasně? Šetrnější a také finančně výhodnější bude půjčit si je. Schoeller Allibert spolupracuje s několika poolingovými firmami, jež půjčují vybavení koncovým zákazníkům.

Tohle všechno je důkazem, že i k logistice lze přistupovat udržitelně. V Schoeller Allibert se ekologickým chováním, recyklací a souvisejícími tématy zabývají dlouhodobě, ne pouze proto, že jde o aktuální trend. Popularita ekologického chování by neměla být naší hlavní motivací.

Be Sociable, Share!