Auto, moto

Obliba elektrokol neustále roste! Nahradí klasické skútry?

itrendy_nahledovyElektrokolo. Pojem, o kterém ještě před deseti lety nebylo ani vidu ani slechu a najednou? Elektrokola jsou skloňována stále častěji a jsou stále častěji vidět i na českých silnicích a cyklostezkách. Nahradí snad klasické malé motorky – skútry? Elektrokola využívají nejen rodiny pro rekreační účely, ale jsou využívány také poštovními doručovateli a dokonce záchranáři. Jaké jsou vlastně přednosti elektrokol a skútrů? Pojďme se na to společně podívat…

Nejprve elektrokola

Ze všeho nejdříve se můžete přesvědčit, že elektrokola opravdu využívají také záchranáři. Článek o tom vyšel na Novinkách. Elektrokolo je druh klasického kola, které je navíc vybaveno elektromotorem a akumulátorem. Elektromotor má za úkol ulehčit jízdu tím, že výrazně usnadňuje šlapání. Akumulátor zase dodává energii elektromotoru. Jízda na elektrokole není limitována věkem a k řízení není zapotřebí žádný řidičský průkaz. Pro jízdu platí naprosto stejná pravidla, jako pro jízdu na klasickém kole, můžete samozřejmě využívat i cyklostezky. Náklady na ujetých 100 km jízdy mohou být pouhých 6 Kč. Hlavním zdrojem pohybu ale stále byla, je a bude lidská síla. Právě díky tomu není elektrokolo považováno za motorové vozidlo.

itrendy_01

Skútry jsou bez námahy

Skútry mají oproti elektrokolům jednu podstatnou výhodu. Jejich pohyb zajišťuje výhradně spalovací motor, bez lidské námahy. K jeho řízení je však zapotřebí vlastnit řidičský průkaz, povinná je i helma a nelze využívat na cyklostezky. Variantou s nejnižší spotřebou je skútr 50ccm. Jeho spotřeba je v porovnání s automobilem několikrát menší. Výdaje oproti elektrokolu jsou ale zase několikrát vyšší.

itrendy_02

Zajímavost – tradiční výrobce skútrů začal vyrábět i elektrokola

A nakonec přidáme i zajímavost. Značka Kentoya je celosvětově proslulým výrobcem právě v oblasti skútrů. S ohledem na stále se zvyšující oblibu elektrokol se rozhodla, že nabídne elektrokolo také svým zákazníkům. Již nyní je v nabídce dokonce několik variant. Verzí skútrů je ale v nabídce stále mnohem více.

Be Sociable, Share!