Jídlo, Naše tipy

Jak ušetřit na nákupu potravin?

albert letákVýdaje za potraviny spolknou měsíčně v každé domácnosti tu největší část rodinného rozpočtu. V součtu se rozhodně nejedná o částky stokorunové, nýbrž tisícikorunové a možná si i vy říkáte, kolik jste toho zase projedli. Jídlo však patří k našim základním potřebám a ač za něj utratíme hodně, lze potraviny nakupovat s rozumem. Nemáme na mysli, abyste se vydali cestou omezování, ale abyste začali nad nákupem potravin uvažovat. Sledujte slevy a ušetříte ne malé částky každý měsíc!

Český národní sport – nakupování podle letáků

Dle aktuálních průzkumů Shopping Monitor 2014 společnosti Incoma GfK se až 40 procent českých domácností řídí při nákupech potravin akčními letáky. Od roku 1997, kdy tato společnost průzkum provádí, je to jednoznačně největší podíl respondentů. Češi si doslova vytvořili nový národní sport, který do svých kruhů přibírá bez omezení kohokoliv dalšího. Důvod je jasný! Mnozí již poznali, že sledováním akčních nabídek mohou výrazně ušetřit, jak na potravinách, ale třeba také na drogerii, elektronice, oblečení, hračkách a dalších méně či více nutných věcech. Doslova se na akční letáky těší a očekávají přísun těch aktuálních do svých poštovních schránek, často den co den.

Nikde v Evropě se netiskne tolik letáků

Akční letáky supermarketů a hypermarketů ročně Česko doslova zaplaví, dokonce nejvíce v Evropě. Do našich poštovních schránek přijde kolem 100 tisíc tun letáků s nabídkami, takže k nim pravděpodobně máte přístup i vy. Ne všichni si však distribuci těchto, obvykle týdenních akcí, přeje. Ač v nich vyčtete důležité informace, ptáte se, co pak s tímto papírem dál? Jedná se sice o recyklovatelný odpad, ale nikomu se dnes nechce skládat letáky do komínku a až nastřádá tuny, odveze je do sběru či hodí do příslušné popelnice určené pro sběr papíru. Možná z tohoto důvodu podle akčních letáků nenakupujete, protože je prostě do pošty nechcete. A třeba vůbec nevíte, že letáky supermarketů můžete sledovat kdy se vám zachce na internetu.

Porovnejte si ceny a ušetřete!

Díky online letákům na TopSleva.cz si můžete prohlédnout veškeré akce, které vaše oblíbené obchody a prodejny nabízejí. Z pohodlí domova si porovnáte, kde mají které potraviny levnější. Můžete si tak doma připravit seznam potravin, poznamenat si, ve kterém supermarketu se vyplatí nákup toho a onoho, a vyrazit pak na velký rodinný nákup. Některé super zlevněné potraviny, třeba mléko, cukr, mouka, alkohol, nápoje a další potraviny, mající dlouhou dobu spotřeby, je výhodné koupit ve větším množství. I takto lze ušetřit nějakou tu korunu.

Akční letáky pohromadě

Na zmíněném portálu TopSleva.cz najdete aktuální nabídky ze všech oblíbených prodejen, k dispozici je leták Albert, Lidl, Kaufland, Globus, Tesco i další. Nemusíte čekat, až dorazí tištěný formát slev k vám domů do poštovní schránky, podívat se můžete teď i kdykoli jindy na internet.

Přidejte se k té skupině domácností, co umí nakupovat chytře! Dneska už nejsou letákové akce určené jen pro důchodce, ale uspokojí všechny rodiny různých věkových kategorií. Zkuste jednou, podruhé a uvidíte, že si takové výhodné nakupování zamilujete. A pokud ne, nikdo vás do ničeho nutit nebude. Můžete se opět vrátit ke svému starému způsobu. Je jen na vás, zda leták shlédnete a co s ním uděláte.

Be Sociable, Share!