Bydlení a zahrada

Má moderní potah matrace z Aloe Vera blahodárné účinky?

úvod matraceAloe Vera je rostlina, o které jste již někdy určitě slyšeli. Má blahodárné účinky na lidský organismus a od pradávna se využívá v lékařství, kosmetice i jiných odvětvích. Možná však netušíte, že výtažek z Aloe Vera obsahuje i látka, ze které se vyrábí potahy na matrace. Zvažte tedy, zda si pro zdravý spánek nepořídit právě matraci s výtažky z tohoto sukulentu. A proč? Řekněme si o tomto speciálním potahu více.

Blahodárný vliv Aloe Vera na lidský organismus

Sukulentní bylina Aloe Vera pochází ze severní Afriky, odkud se rozšířila do starověké civilizace Egypta a Řecka. Už tam využívaly její pozitivní dopady na zdraví. V současné době se největší plantáže nacházejí v Mexiku a na jihu USA. Pěstuje se rovněž v Austrálii, Indii, Kanárských ostrovech, Číně i jinde. Můžete ji mít i vy doma jako atraktivní pokojovou rostlinu.

Aloe Vera lze užívat zevně i vnitřně. Účinné látky jsou obsaženy v dužnatých listech rostliny, které obsahují gel. Ten je až z 96 % tvořen vodou a pouhé 4 % jsou zdrojem více než 200 účinných látek. Výtažek z této rostliny efektivně zbavuje tělo nežádoucích látek a jedů, je vynikajícím pomocníkem při střevních a zažívacích obtížích, posiluje imunitu, má příznivý vliv na hladinu cholesterolu, tlumí nežádoucí záněty v těle, protizánětlivé účinky rostliny je možné využít k podpoře hojení postižených dásní, pozitivní přínos užívání Aloe Vera byl prokázán i při onemocnění cukrovkou. Některé výzkumy dokonce potvrdily možnost využití této rostliny také v léčbě nádorových chorob.

Jaký vliv mají na zdraví výtažky z aloe v matraci?

Jestliže je Aloe Vera součástí matrace, na které spíte, nelze samozřejmě říci, že potah obsahující výtažky z této rostliny léčí. Výrazně však zlepšuje jeho vlastnosti. Potah je díky Aloe měkčí, pohodlnější, hedvábný a příjemný na dotek. Zároveň je antistatický a pevný.

Matrace, jež disponuje tímto potahem, má pozitivní vliv na pokožku lidského těla. Působí antibakteriálně a potlačuje tělesné pachy. Postupně uvolňující se extrakt z Aloe Vera rostliny Aloe Vera Barbaensis z rodu liliovitých umožňuje dokonalou relaxaci ve spánku.

Na výrobu potahů pro naše matrace a další produkty pro zdravý spánek využíváme exkluzívní látku Aloe Vera s vysokým podílem bavlny. Je prošitá termorounem z dutého polyesterového vlákna, což je zárukou velmi dobrého větrání matrace. Tento potah je vhodný pro alergiky a astmatiky a zároveň má antibakteriální účinky,“ řekl nám p.Grossmann, majitel jedné z největších společností na výrobu matrací v ČR.

Matrace s potahem Aloe Vera

Aby se i vaše matrace mohla stát oázou klidu a pohodlí, pořiďte si takovou, která obsahuje výtažky z Aloe Vera, které zklidňují, hydratují a posilují pokožku. Taková matrace je jemná a uvolňující. Tímto povrchem se dnes může pyšnit řada modelů matrací, ať už to jsou matrace z paměťové pěny, pružinové, PUR, sendvičové nebo třeba latexové matrace. Nicméně velkou výhodu můžete získat tehdy, pokud nakoupíte přímo u výrobce. Doporučit můžeme Grossmann-matrace, neboť nejste omezeni pouze na nabídku matrací, jež už tímto potahem disponují. Tento výrobce vám jakýkoliv model vyrobí na přání s povrchem Aloe Vera.

Jedna z nejluxusnějších latexových matrací Xena s potahem Aloe Vera, cena: 7 854 Kč
Jedna z nejluxusnějších latexových matrací Xena s potahem Aloe Vera, cena: 7 854 Kč

Matrace s výtažky z Aloe Vera pořídíte v internetovém obchodě www.grossmann-matrace.cz, v showroomech společnosti Grossmann spol, s.r.o. nebo si je zde můžete nechat na míru zhotovit. Aktuálně můžete vyhrát slevový kupón na nákup matrace, jestliže se zúčastníte soutěže, kterou výrobce připravil. Více informací naleznete zde: http://grossmann-matrace.cz/soutez/.

Be Sociable, Share!