Bydlení a zahrada

Jaké jsou trendy v interiérovém designu v případě jídelen a kuchyňských koutů?

V interiéru má každý prostor svou důležitou roli a podílí se na celkovém vyznění bytu a určité harmonii. Všem místnostem v domácnosti bychom měli věnovat při jejich zařizování náležitou péči. Pravdou však je, že jednou z podceňovaných součástí bydlení bývá v současné době jídelna, případně kuchyňský kout. Bereme je jako samozřejmost, v malých bytech je někdy i postrádáme. Přičemž se stoluje v kuchyni v nějakém tom rohu nebo na baru, v horším případě dokonce na konferenčním stolku v obývacím pokoji.

Praktickému vybavení, jakým židle a pořádný stůl je, však vymezte své místo. Stačí jen, když k tomu máte správný nábytek. Společně s námi se podívejte, jaké trendy vládnou v rámci tohoto interiérového designu. A snad vám i poradíme.

Vše jako jeden celek

V minulosti tomu bývalo tak, že pro jídelnu byla vyhraněna samostatná místnost. Od tohoto se však v současné době upustilo a jídelní kout je propojen obvykle s kuchyní a obývacím pokojem, kde tvoří jeden praktický a koncepčně sladěný prostor. V takovém případě je nutné, aby nábytek do jídelny stylově a barevně ladil s ostatním vybavením interiéru. Je důležité, aby se s dalším prvky nerušil. Při výběru jídelní židle a stolu vsaďte na stejné tóny, materiály, tvary i styl.

Návrat do minulosti je v kurzu

Interiéroví designéři se stále více vracejí k odzkoušeným věcem a přicházejí na řešení inspirovaná minulostí a obohacují je o moderní pojetí. Retro je zkrátka stále v kurzu, ačkoliv je nábytek o něco jednodušší, čistší a praktičtější. Toto je patrné zejména u jídelních židlí, kterých v retro stylu najdeme nespočet.

Nábytek do jídelny v retro stylu si jistě najde své příznivce.

Zatracovat bychom neměli ani rohové lavice, které hlásí svůj návrat a mohou být ideálním řešením do bytů s nedostatkem místa a více členy. Třeba lavice s designovými sedáky nebo moderním koženkovým čalouněním může mile překvapit.

Retro pojetí, avšak velmi moderní a šmrncovní. Nemyslíte?

Trendových materiálů a odstínů je několik

Každý trend sebou přináší hojně využívané barvy, materiály a struktury. Co se týče materiálů, dominuje dřevo, plast, kov, sklo, beton a kůže, případně i jejich kombinace. Zkrátka možností je mnoho.

U struktur je velice populární rovněž dřevo a jeho imitace, neboť z něj číší určité teplo, pocit útulnosti a příroda. Nebojte se sáhnout ani po masivu. Jídelní stůl z masivního dřeva bude dominantou jídelního koutu, nabídne dostatek místa při stolování a prostor zútulní.

Masivní stůl a koženkové židle. Varianta, která by vás možná ani nenapadla, přitom se k sobě skvěle hodí.

Kdo nemusí dřevo, uvítá jistě imitaci betonu, která je také šmrncovní a vysoce moderní, především v industriálně laděných domácnostech.

Sestava v imitaci betonu má své kouzlo.

Do menší místnosti doporučujeme zvolit plast, třeba v kombinaci s kovem. Takový nábytek působí odlehčenějším dojmem a dodá pokoji více vzdušnosti.

Velmi vzdušná sestava do jídelny může vypadat třeba takto. Plast a hliníkové konstrukce působí jednoduše a efektně.

Barvy mají tendenci směrovat k neutrálním tónům, jako je bílá, šedá, černá a béžová. Jedná se o odstíny vyvážené čistotou, jednoduchostí, nemůžete jimi nic pokazit a jedná se o nadčasové barvy. Vybírejte tedy stolky, křesla a židle v těchto trendových tónech a váš interiér bude zaručeně IN.

V dnešní době není opravdu problém pořídit trendový, komfortní a praktický nábytek do jídelny, který bude sloužit všem členům domácnosti. Stačí mrknout na e-shop Atan.cz nábytek, kde seženete krásné kousky za super ceny.

Be Sociable, Share!