Jídlo, Naše tipy, Rodina a děti, Zábava

Jak uspořádat dokonalou zahradní party?

Narozeniny, jubilea, ukončení školy, narození dítěte, svátky, úspěšné složení zkoušek, setkání s rodinou či přáteli – najde se spousta příležitostí k oslavám a posezením. A to vše si žádá pořádnou akci. Co ji ale tentokrát zkusit pod širým nebem? Zahradní party je celosvětově oblíbeným způsobem oslavy významných událostí a tento trend se skvěle zabydlel i u nás.

Prostřít stůl v zahradě mezi rozkvetlými stromy, užívat vůní, barvy, slunce…Přítomnost přírody zkrátka člověku dodá energii, podporuje apetit a navodí pohodu.Stačí obvolat rodinu, známé, pár přátel, připravit saláty, naložit maso, rozpálit gril, a je to?Myslíte? Je to opravdu tak jednoduché, zejména tehdy, kdy je hostů více? Při správné přípravě na garden party si ji jako hostitel užijete a nepadnete vyčerpáním hned, jak se za návštěvou zavřou dveře. Přečtěte si naše tipy, jak zajistit, aby byl večírek pro všechny nezapomenutelný. V tom dobrém slova smyslu samozřejmě.

Zvládnete to opravdu sami?

Jak už bylo řečeno, hostitel má s akcí takového rozměru velké starosti a není to jen tak. Pokud si vše budete zajišťovat vlastními silami, jsme si více než jistí, že si večírek vůbec neužijete. Před ním spousta starostí, během večera taktéž a po něm o to více, neboť už toho budete mít plné zuby. Aby byla garden party opravdu vydařená a vy jste mohli být její plnohodnotnou součástí, ideální variantou je využít služeb některé z cateringových společností. Pomohou vám se zajištěním prostoru, zaopatří vše co si budete přát, včetně zábavy po celou dobu akce. Vynikající jídlo je samozřejmostí. Prvním krokem tedy může být výběr toho správného cateringu. Sice si připlatíte, ale věřte, že se to ve finále vyplatí!

Kde zahradní party uspořádat?

Nyní je potřeba se zamyslet, na jakém místě zahradní akci uskutečnit. Pakliže nejste majiteli zahrady, anebo zkrátka nechcete, aby se večírek konal u vás doma, pak hledejte externí prostory. Caterignové společnosti mají obvykle v malíčku místa, která jsou pro takové příležitosti vhodné. Nechejte si poradit. S prostory souvisí i zajištění nábytku, nádobí, chladicích boxů a případně i party stanu, ať není občerstvení na přímém sluníčku a v případě nepříznivého počasí máte kam složit hlavy. To vše doladí osvětlení a dekorace.

Pohoštění je základ

Máte-li jasnější představy o charakteru zahradní party, přichází na řadu to snad nejdůležitější – jídloa pití. Hosty je přeci nutné dobře a kvalitně pohostit. Občerstvení může být různého rázu. Vzhledem k tomu, že se akce koná pod širým nebem, nabízí se logicky grilované pokrmy, kterými snad nikdo nepohrdne. Ba naopak budou skvělou volbou. Mohou to být hamburgery, špízy, steaky, ryby, grilovaná zelenina a další pochoutky.

Součástí může být i sladké překvapení. Možnosti jsou takřka neomezené, cateringové společnosti připraví cokoliv. Myslete přitom na děti, alergiky a osoby držící nějakou dietu (např. bezlepkovou). Totéž platí pro pití. Domluvit se lze na variantách, které se k pokrmům hodí nejlépe, případně na tom, co mají rádi hosté.

Mnohé cateringy nabízejí komplexní služby a to vám ušetří hodně starostí. Pojďte strávit příjemnou noc za třpytu měsíčních paprsků i padajících hvězd. Užijte si to bez zbytečného stresu!

Be Sociable, Share!