Naše tipy, Podnikání

Zajistěte si lepší budoucnost díky investici do zlata a stříbra

Nechcete nechat vaše úspory jen tak ležet pod matrací? Často se vám honí hlavou, do čeho investovat, aby se vám vložené finance zhodnotily? Současná doba nabízí nespočet způsobů chytrých investic, ať už je to vložení peněz na spořicí účet, nákup akcií, dluhopisů, kryptoměn, nemovitostí a jiné. Mnohdy opomíjenou, avšak velmi výhodnou variantu, představují rovněž vzácné kovy. Konkrétně zlaté a stříbrné mince či slitky. U této formy se nemusíte bát, že banka zkrachuje nebo vámi vlastněná budova zchátrá.

Proč investovat do zlata a stříbra?

V dnešní době, kdy je naše vláda poměrně nestabilní a panuje spíše nedůvěra k politickým stranám, vyplatí se vložit finance do aktiv, jež nepodléhají vlivům třetích stran. Vaši investici totiž může znehodnotit inflace a během času ztratí svou hodnotu. Z tohoto hlediska jsou vzácné kovy jasnou volbou a zmíněné riziko v podstatě odpadá. Investiční zlato, stejně tak stříbrné slitky a mince, jsou uznávanými kovy. Vždyť byly v minulosti platidly a jejich potenciál je veliký i do budoucna. Svou cenu neztratily a neztratí. To ostatně pochopili i lidé v pravěku, kdy si uvědomili, že jsou zlato a stříbro vzácné a používali je jako směnný prostředek za jiné zboží. Jedná se především o uchovatele hodnoty peněz. Investovat do nich můžete takřka jakékoliv množství financí, počínaje pár tisíci korun. A můžete si být jistí, že za pár let si za ně pořídíte minimálně totéž, co nyní, ideálně ještě více. Touto cestou je možné svůj majetek stabilizovat, nejlépe rozmnožit.

Proč se rozhodnout pro zlato?

Zlaté mince a slitky jsou velmi silným aktivem, jež nelze nikdy znehodnotit. Obrovskou výhodou je rostoucí hodnota stejně jako možnosti využití. Nepotřebuje žádnou údržbu, není libovolně rozmnožitelné, zkrátka jen vaše. Tento drahý kov uchováte doma v trezoru, šuplíku a vždy bude mít velkou cenu. Vkládání peněz do této komodity představuje sázku na jistotu a lze jej zpeněžit po celém světě. Jistě vás přesvědčí i fakt, že jeho cena se za posledních 10 let zečtyřnásobila.

Proč se rozhodnout pro stříbro?

Každý ví, že z pohledu cennosti má větší váhu zlato. Nicméně ani stříbro byste neměli zatracovat. V prvé řadě je dostupnější, tím však nechceme říci, že méně výhodné. I investice do stříbra má dlouhodobý potenciál. Výhoda spočívá v tom, že investiční stříbro patří mezi vzácné kovy, jehož přírodní zdroje se zmenšují. Na základě toho se i tento drahý kov stává vzácnější. Za 10 let jeho cena vzrostla desetinásobně, což je více než u zlata. Stříbro se dále pyšní vysokou likviditou, snadno proměníte vložené prostředky zpět na peníze. Kupci o něj mají zájem stále.

Slitky nebo mince?

V případě, že chcete vložit své prostředky do drahých kovů, můžete tak učinit několika způsoby. Nakoupit lze mince nebo slitky (čili cihly). Prvý způsob má sběratelskou cenu. Mince jsou rovněž vhodným darem. Stříbrné a zlaté slitky představují nejjednodušší možnost a je určena těm, co si nezakládají na jakési umělecké stránce. Obě varianty nabízí významný obchodník s těmito komoditami v ČR a na Slovensku, a to společnost AuPortal s.r.o. Spolupracuje s ČNB, Českou mincovnou i zahraničními dodavateli, jako jsou Banco de Maxico, Perth Mint, Münze Österreich a dalšími. Nechybí jim registrace u puncovního úřadu 9885. Vzácné kovy si můžete objednat online, samozřejmostí je odborné poradenství.

K dispozici mají nespočet obměn slitků různých hmotností a ryzosti, stejně tak velké množství různých podob zlatých a stříbrných mincí. Za zmínku stojí například limitované edice Australian swan, které společnost nabízí ve zlaté i stříbrné formě. Jedná se o velmi populární a vyhledávané série u sběratelů. Na mincích je vyobrazena černá labuť oslavující známého ptáka po celém světě.

Neponechávejte nic náhodě, nenechávejte své volné prostředky zbytečně ležet doma. Alespoň část ochraňte před případným znehodnocením a zajistěte si lepší budoucnost.

Be Sociable, Share!