Ubytování a Cestování

10 nejromantičtějších ubytování a zážitků doma i v Evropě

Svátek všech zamilovaných se blíží mílovými kroky a nápadů na obdarování drahé polovičky není po Vánocích nazbyt. Sto lidí, sto chutí, říká se. Někdo má o nefalšované romantice jasné představy: večeře v dobré restauraci. Šperk. Sladká drobnost. Všichni bychom se ale mohli shodnout na jednom: ten největší dárek, který někomu můžete z lásky dát, je neopakovatelný zážitek z cestování.

Cestovatelé toho mají na výběr mnoho: od eklektických bungalovů a kouzelných “bed & breakfast” na konci světa po luxusní hotely ve světových metropolích – letošní sezóna toho s nálepkou romantiky dokáže nabídnout opravdu spousty. Kdo ale ve výsledku stojí o ohranou valentýnskou večeři 2 porce za cenu jedné?

1. Strážní věž v Českém Krumlově

A proč nezačít rovnou v Česku?Jedno z nejkrásnějších ubytování, které si u nás můžete dopřát, totiž najdete v Českém Krumlově. Strážní věž postavená v roce 1505 se nachází přímo v centru a před třemi lety byla kompletně zrekonstruovaná ve stylovou a – zde se to nebojíme použít – romantickou schovkou. Na prohlídku krumlovského zámku se tak můžete vypravit, kdy Vás napadne.

2. La Magione, Florencie

Oázu klidu si můžete užít v zahradě florentinské vilky, zdánlivě na míle daleko od proudících davů turistů. Opak je však pravdou, tento kouzelný apartmán se nachází přímo v centru toskánského města. S památkami v pěší dostupnosti si tak nemusíte dělat starosti s přehnaně vynaloženou aktivitou a místo toho svou sílu soustředit třeba na obcházení těch nejvyhlášenějších restaurací se svou lepší polovičkou.

3. Hasičský minivan v Norsku

Noc ve věži pro někoho ale může být lehce kýčovitá. Pro více volnomyšlenkářské páry může být proto ideální volba pár nocí vestařičkém vanu, který kdysi dávno sloužil hasičskému sboru ve švédském Göteborgu. Během let ale “přesídlil” do norského Vestby. Asi není nutné zmiňovat, že nejpohodlněji se v něm vyspí dva.

4. Nejkrásnější balkon v Paříži

Statistiky hovoří jasně: nejčastěji vedou valentýnské cesty samozřejmě do Paříže. A když už je člověk jednou v Paříži, jedno nesmí chybět: dokonalý výhled na některou z dominantfrancouzské metropole.

Ani v hlavním městě lásky Vám však romantika nespadne do klína jen tak sama od sebe. Musíte jí vyrazit trošku naproti. Jestli šneci na másle nespadají do Vašich představ o ideální večeři, noční Paříž ze zadního sedadla Peugeotu 404 z roku 1963 večerní program zcela jistě zajistí. Pokud se rozhodnete pro prodloužený víkend, druhou noc si prozměnu můžete vyrazit po klasických pařížských kinechpřímo na třídě Champs-Elysées.

5. Benátský palác

Během našeho evropského cestování za romantikou se nemůžeme nezastavit v italských Benátkách. Budete si muset sice přibalit pár kusů teplého oblečení navíc, i tak ale budou stát projížďky na gondolách za to – zvlášť mimo hlavní turistickou sezonu! Když se navíc rozhodnete strávit noc v apartmánu jako vystřiženém ze 16. stoletís výhledem na jeden z kanálů, máte o zážitek postaráno.

6. V londýnském hausbótu

Centrum Londýna a nebeský klid – jde tohle vůbec dohromady? Pokud si místo standardního hotelu zvolíte pro nocleh hausbót, tak určitě ano! Plovoucí příbytek najdete obklopený stromy na Regent’s Canal, nádraží King’s Cross tedy budete mít v pohodlné pěší dostupnosti, stejně tak třeba jednu z mnoha fantastických restaurací Jamieho Olivera.

Byla by ale škoda nenavštívit i jiné londýnské čtvrti, které se nenacházejí právě ve vašem okolí: místní obyvatelka Notting Hill Vás provede všemi zákoutími této legendární čtvrti, kousek za městem také můžete prozkoumat rurální a historické prostředí Cambridge Village. Jako v pohádce!

7. Boutique hotel v Tyrolsku

I pro páry sportovních nadšenců se dá najít perfektní útočiště nejen na svatého Valentýna:v boutique hotelu Trinserhof na ně čekají dech beroucí výhledy na tyrolské Alpy. Po vydatné snídani ze surovin od místních farmářů se pak lze vypravit na jednu z blízkýchsjezdovek a užít si tak blížící se konec lyžařské sezony, případně se oddat relaxu v hotelovém spa.

8. Torzo větrného mlýna v Kentu

Do Británie se ještě vrátíme, z rušného hlavního města ale zamíříme na venkov, konkrétně do hrabství Kent, kde svátek všech zamilovaných můžete nerušeně “přečkat” ve vkusně restaurovaném těle větrného mlýna. Ze samoty a izolování se však není třeba mít strach, alespoň jeden večer si můžete užít v jednom z bezpočtu místních tradičních pubů.

9. Polská Vratislav jako na dlani

Vratislav se dá i dnes označit za polské nejlépe střežené tajemství. Krásné historické město pár kilometrů za českými hranicemi toho má spoustu co nabídnout: například neexistující hordy turistů, nebonejvyšší residenční budovu v Evropě. V té si můžete víkend užít i Vy a je jenom na Vás, zda zůstanete spíše při zemi, nebo vyrazíte až do 41. poschodí. Ve Vratislavi navíc určitě skončit nemusíte – bohatou kulturní scénou a historickým centrem se pyšní také nedaleký Krakov!

10. Romantika na staromáku

Snad každý by si měl naše hlavní město zažít alespoň jednou jako turista, a to se vším všudy. Nebojte se vyrazit si jen za humna – romantický byt v pěší dostupnosti od Staroměstského náměstí a orloje je ideálním místem, kam se na Valentýna zašít. Navíc se jedná o perfektní příležitost, jak prožít něco nového. Zkusit si můžete namíchat svůj vlastní parfém, zážitek Vám určitě zprostředkuje i návštěva akustického koncertu v tajných lokacích pražské Letné.

Vypracováno ve spolupráci s Airbnb.cz

Be Sociable, Share!