Zdraví

Vyzrajte na řadu zdravotních potíží díky přípravkům na přírodní bázi

Jaro je tady. Období, na které se všichni těšíme a užíváme si každičkého dne naplněného slunečními paprsky, s sebou přináší i řadu zdravotních komplikací. Po dlouhé zimě je náš imunitní systém jednoduše vyčerpaný a chybí mu potřebné vitamíny. O to jsme náchylnější na různá běžná onemocnění, jako jsou chřipky, angíny, střevní potíže apod. Tyto a mnohé další zdravotní problémy nás trápí stále častěji. Možná je to uspěchanou dobu, žijeme pod presem a stresem, nedodržujeme zdravý životní styl, zkrátka snad každý sem tam podlehne nějaké té nemoci.

Jedno je jisté! Ať už jde o banální či závažnější obtíže, řešíme je léky, které nám předepíše lékař, případně si pořídíme přípravky a doplňky stravy na základě doporučení v lékárně. Jedná se zpravidla o chemicky vyráběné léky plné umělých látek, které s sebou obvykle nesou vedlejší účinky. Mohou být nepříjemné až nesnesitelné. Existuje však alternativa ke klasickým lékům, která je založená na čistě přírodní bázi. Na mysli máme fytofarmaka.

Co to jsou fytofarmaka?

Pod pojmem fytofarmaka si lze představit vysoce účinné zdravotní prostředky, jež jsou vyráběny z různých částí rostlin. Neobsahují žádné umělé vytvořené látky, jež by byly pro lidský organismus nepřirozené. V žádném případě se nejedná o doplňky stravy spadající do šarlatánské medicíny. Fytofarmaceutika je plnohodnotný obor a výrobky založené na této šetrné bázi již pomohly miliónům lidí po celém světě.

S čím vším si fytofarmaka poradí?

Dlouhá léta se vývojem a výrobou fytofarmak zabývá česká společnost Neofyt. Zkoumá přírodní molekuly, z nichž pak produkuje doplňky stravy a kosmetické přípravky s obsahem herbálních složek, jež skutečně pomáhají řešit běžné zdravotné potíže, jako jsou problémy s horními cestami dýchacími, s ušima a očima, trávicí soustavou, ústní dutinou či močovými cestami. Pod značkou Phyteneo společnost nabízí pouze takové preparáty, které ve srovnání s obvyklou medikací, řeší obtíže inovativním způsobem a skutečně pomáhají.

Jedním z nejoblíbenějších produktů je Kolodium forte. Jedná se o přípravek určený k šetrnému a nebolestivému odstranění bradavic, kuřích ok, rovněž ztvrdlé a zrohovatělé kůže. Pomáhá díky působení kyseliny salicylové, která změkčuje pokožku a má schopnost rozpouštět mezibuněčnou hmotu. Společně s účinky kyseliny mléčné a dalších přírodních složek dojde k odloučení svrchní, plně keratinizované vrstvy kůže.

Vlaštovičník obsahuje vysoké množství alkaloidů. Tyto složky mají při zevním použití antimikrobiální, antimykotické a leptající účinky.

Velký zájem je o NeoRhin, který oceníte zejména v tomto období, protože pomáhá při léčbě rýmy a ucpaného nosu. Dokonce je vhodný na alergickou rýmu. Na žaludeční potíže doporučujeme Žaludeční kapky složené z širokého spektra a optimálního množství herbálních složek. Oceníte velmi rychlý účinek. Ruku v ruce s žaludečními problémy jde i pročištění střev. Jestliže byste svému tělu rádi dopřáli detoxikaci organismu, pak vyzkoušejte přípravek Vermophyt. Extrakty bylin ze semena tykve obecné a černuchy seté, kořen omanu pravého, silice saturejky zahradní, hřebíčkovce vonného a tymiánu obecného budou balzámem pro vaše střeva.

Dalším úspěšným výrobkem je Otic Solution obsahující výtažek z třezalky tečkované, měsíčku lékařského a divizny malokvěté. Tyto kapky odstraní ušní maz, vodu, nečistoty a slouží jako prevence onemocnění zevního zvukovodu. Lze jej využívat také pro mírnění bolestivých projevů při zánětu.

Pro růst vlasů, omezení třepivosti a lámavosti, k regeneraci nehtů a pokožky můžete vyzkoušet Methion Komplex. Doplněk stravy je svým složením velmi komplexní a díky vysokému obsahu esenciálních aminokyselin, vitamínů, minerálních látek a rostlinných extraktů vyzraje na vlasy i pokožku.

V rámci zdravotních přípravků od Neofyt to není vše. Fytofarmaceutik od této společnosti je daleko více. Vyzkoušejte je i vy na obtíže, které můžete vyřešit přírodní, šetrnou a přitom účinnou cestou.

Be Sociable, Share!