Rodina a děti

Trendy na poli školních batohů a školních potřeb pro prvňáčka. Poradíme, co vybrat.

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a zanedlouho opět začne nový školní rok. Rodiče školáků by tedy měli být v pozoru, neboť je čas začít s přípravou školních pomůcek a potřeb. O to více, pokud máte doma prvňáčka a pro vás i pro něj bude vše nové a poprvé.

Kolekce pro letošní rok jsou již v prodeji a nechat nákup aktovky, batohu a dalších nezbytností až na září se mnohdy nevyplácí. Obvykle je nabídka menší a vzhledem k tomu, že už školní rok probíhá, tak pod tlakem můžete pořídit vybavení, které se ani vašemu dítku líbit nebude. Možná jste se doposud nezajímali, co vše trh nabízí. Pak budete mile překvapení, že školní batohy, aktovky a další pomůcky nabízí spoustu užitečných vychytávek.

Školní batoh pro prvňáčka

Nejdůležitějším vybavením pro každého žáčka je bezesporu školní batoh, případně aktovka. Pokud jej vybíráte poprvé, je možné, že váháte, jaký typ vybrat. Výrobci přichází s modely, jež jsou přímo určené pro prvňáčky. Obsahují vše nezbytné, co by měla školní aktovka mít s ohledem na funkčnost, bezpečnost i design. Konkrétně následující:

  • polstrované ramenní popruhy, které se dají upravovat dle potřeby,
  • prodyšná a pevná záda,
  • prostorné kapsy uvnitř,
  • přihrádky na sešity,
  • reflexní prvky.

Protože malí školáci batoh nosí po celý den, výhodou je vyztužené dno. Obvykle se pokládá na zem, několikrát se přemisťuje tam a zpět, pevné dno zajistí, že školní aktovka bude stát bez převrácení. Podstatná je také váha. Prvňáčci bývají malého vzrůstu a hmotnost plné tašky pro ně představuje velkou zátěž. Čím lehčí aktovka bude, tím lépe. Ideálně by měla vážit do 1 kg.

Design hraje významnou roli

Jako rodiče jste jistě zvyklí na to, že pokud své ratolesti pořídíte třeba oblečení, které se jí nelíbí, obvykle u ní nepořídíte. Dítko se vzepře a ne a ne si danou věc obléci na sebe. Možná jste u vás doma řešili podobnou situaci několikrát. Předejděte tomu, protože výběr školních potřeb je nejen na delší časové období, ale hlavně musí přinášet školákovi radost. Design tedy hraje při nákupu aktovky významnou roli.

Naštěstí má vybavení do školy lákavé a krásné motivy. Budete-li pořizovat školní batoh pro chlapce, narazíte především na výčet nejrůznějších fotbalových a automobilových témat.

Ideální sada pro malého fotbalistu

Školní batoh pro holky bude jiného rázu. Dominují pohádkové postavičky princezen, zvířátka a především růžová barva.

Aktovka pro milovnici jednorožce Unicorn

Na co ještě při výběru nezapomenout?

Trendy ovlivňují i oblast školních pomůcek. Aktuálně letí:

  • Motivy Frozen, Unicorn, Bigfoot a Angry Birds.
  • Odznáčky, kterým se říká kletties. Jsou na suchý zip a batoh si jimi může vaše dcerka či syn ozvláštnit.

Závěrem přidáváme ještě pár cenných rad a tipů, jež byste měli vzít při nákupu školní aktovky v potaz.

  • Pořiďte na batoh pláštěnku. Ochrání sešity, knížky, další potřeby uvnitř i samotnou tašku.
  • K aktovce lze dokoupit penál, sáček na tělocvik apod. Ve výhodných sadách ve stejném motivu nakoupíte najednou více věcí a ušetříte čas výběrem.
  • Obrovský sortiment školních batohů, aktovek a potřeb nabízí detskyeshop.cz.

Nebojte se nakupovat školní vybavení a pomůcky online, protože zde naleznete mnohem širší nabídku i lepší ceny. Vše důležité si přečtete z informací v detailu výrobku a vzhled uvidíte na fotografiích.

Be Sociable, Share!