Auto, moto

Trendové a nové automobily Škoda pro rok 2012

Každým rokem přestavují automobilky nově vyvinuté vozy a nebude tomu jinak ani letos. I tento rok vznikají nové, atraktivní automobily, které vynikají nejen svým vzhledem, ale také technologiemi a dalšími vylepšováky. Podívejte se s námi na ukázku modelů značky Škoda. Automobily Škoda se již pár let řadí mezi nejoblíbenější vozy u nás a tato automobilku i pro letošní rok připravuje zajímavé vozy.

Škoda Citigo

V tomto roce byl představen vůz Škoda Citigo. Na Ženevském autosalonu sklidilo Citigo velký úspěch. Je v nabídce v třídveřovém i pětidveřovém provedení a je ideálním autem do města. Spotřeba tohoto automobilu je nízká. Při neustálém zdražování ropy se na spotřebu vozidla hledí čím dál více. Škoda Citigo je dokonale vybavená do městského provozu a je ohleduplná vůči životnímu prostředí. Vykazuje typický charakter Škody, avšak svým vzhledem okouzlí ne jeden pohled. Interiér je velice příjemně řešen a nabízí novinky v podobě airbag Head-Thorax s funkcí ochrany hlavy a hrudníku při bočním nárazu.

Škoda MissionL

Další modelovou řadou je Škoda MissionL. Tento vůz je silný, elegantní a zároveň sportovní. Jsou pro něj typické ostře řezané linie, precizně provedené detaily a vyvážené proporce. Na první pohled působí MissionL velmi robustně, avšak elegantně, což umocňují zvýrazněné linie blatníků v kombinaci s 18″ koly z lehké slitiny. Velice atraktivní je stejně tak interiér. Design je mladiství a vysoce funkční. Skla jsou s vysokým stupněm ztmavení a celkově dodávají automobilu ten správný šmrnc. Cenově se bude tento vůz pohybovat mezi Fabii a Octavií. Název ještě není oficiální a automobilka Škoda jej zatím nezveřejnila. Tento vůz je však vyvinut speciálně pro čínský trh, takže zda se na něj můžeme těšit i v těžké republice je zatím otázkou času.

Škoda Octavia Green E line

V případě tohoto vozu se klade důraz nejen na vzhled, ale i na to, co skrývá toto auto pod kapotou. Těchto vozů vzniklo 10 kusů s tím, aby se získaly uživatelské zkušenosti s elektrickým motorem. Výchozím modelem pro tuto Octavii je Škoda Octavia Combi. Model Green E line má perleťově bílý lak a chromovaná kola s aerodynamickým designem. Jak už bylo řečeno tento vůz je poháněn elektrickým motorem. Umožňuje tomuto automobilu dojezd až 140 Km na jedno nabití. Plné dobíjení baterie zabere 8 hodin. Připojení je možné k běžné elektrické zásuvce. Interiér vozu je řešen kombinací světlých a tmavých prvků. Doufejte, že i tento vůz bude mít úspěch a budeme jej moci na našich silnicích běžně spatřit.

Zdroj včetně fotografií: www.skoda-auto.com

Be Sociable, Share!

1 thought on “Trendové a nové automobily Škoda pro rok 2012

  1. Škodovky jsou moje srdcovka. Jsou spolehlivé, vypadají docela moderně a hlavně na ně lze sehnat levné náhradní díly.

Comments are closed.