Auto, moto

Nový vůz do měst Škoda Citigo

Automobilka Škoda Auto předvedla nejnovější typ malé škodovky, který nese název Škoda Citigo. Tento nejmenší vůz z rodiny Škoda je určen do městského provozu a koncem roku 2011 by měl být uveden na český trh. První vůz této nové škodovky si budete moci koupit počátkem roku 2012.

Škoda Citigo je vůz, který se perfektně hodí do města, má nízkou spotřebu a je ohleduplný vůči životnímu prostředí. Ačkoliv je toto auto exteriérově malé, překvapí vás, jak prostorný je interiér. Škoda Citigo je vybavena novou technologií, která při nižší rychlosti pomůže zastavit automobil v případě, že hrozí srážka. Jde o tzv. nouzové zastavení. Zatím se počítá s třídveřovou variantou, ale k dostání bude v i pětidveřové verzi.

Nový automobil Škoda Citigo je dále vybaven moderních airbagem, který chrání hlavu a hrudník při bočním nárazu. Palubní deska je prakticky uspořádána a poskytuje dostatek místa a pohodlí. Zavazadlový prostor je poměrně dostačující, nabízí 251 litrů a k dispozici jsou v kufru čtyři háčky např. na nákupní tašky. Zavazadlový prostor lze případně rozšířit sklopením zadních sedaček na 951 litrů.

Po motorové stránce budou po uvedení na trh dostupné dva tříválcové benzínové motory o objemu 1,0 litru a výkonem 44 kW/60 k a 55 kW/75 k. Úsporná varianta počítá se spotřebou 4,5 l/100 km.

Auto Škoda Citigo je vhodné zejména pro mladé řidiče, ženy, ale také pro rodiny, které potřebují v domácnosti další vůz. Oslní vás zajímavým a moderním designem, inteligencí a praktičností. Jistě si najde své příznivce.

Be Sociable, Share!