Bydlení a zahrada, Jídlo

Lis na PET lahve a plechovky, aneb aby po vás nezůstával nepořádek

lisováníDnes už všichni moc dobře víme, že pitný režim se má dodržovat a pravidelný příjem tekutin má značný vliv na naše zdraví. Jenže hodně pít se sebou také přináší hodně odpadu v podobě PET lahví či plechovek. Pokud si nenatočíte vodu z kohoutku, ale kupujete vodu balenou, pak máte doma zaručeně tohoto odpadu více než dost. A lahve a plechovky je potřeba uklidit. Pravděpodobně každou z nich zvlášť sešlápnete, aby nezabíraly místo v kontejnerech nebo pytlích na třídění plastů. To vás chválíme, neboť myslíte na životní prostředí a pečlivě třídíte odpad. Ale?

Ačkoliv tato činnost není nikterak náročná a ať už k tomu využijete ruce nebo nohy, nikdy se vám nepodaří plast i plechovku dokonale zmenšit. Navíc hrozí, že z nich vyteče ještě zbytek tekutiny, čímž se můžete i pošpinit. Jde to však ještě jednodušeji a bezpečněji. Vsaďte na speciální lis na PET lahve či plechovky a máte vystaráno.

S lisem je třídění odpadu jedna radost

Lis na plastové lahve umí krásně slisovat láhev tak, že komprese dosáhne až 80%. Tudíž se kompletně stlačí, aniž byste museli vynaložit mnoho sil. Jde to lehce a vůbec se nenadřete. Pouze stlačíte páku a dosáhnete efektního zmenšení PET lahve. A co navíc? K dostání jsou modely lisů, jež se stanou i dekorativním doplňkem do vaší kuchyně či komory, takže vám nikterak nebude hyzdit interiér.

lahve

lis na PET lahve

Pakliže si rádi dopřáváte nápoje z plechovek, ať už se jedná o alko nebo nealko, pak je k dostání také lis na plechovky. Funguje na podobném principu, jako lis na PET lahve. Opět je stlačení mechanické, snadné a efektivní. Konstrukce lisu je pevná robustní a doporučuje se uchycení na stěnu. A víte, že slisované hliníkové plechovky můžete sbírat a poté je zanést do svěru, kde se vykupují za přibližně 10 Kč za kg?

plechovky

lis na plechovky

Jaký lis pořídit?

Na našem trhu můžete narazit na řadu lisů, ale není nad to vsadit na kvalitu. Chcete-li mít jistotu, že vám něco vydrží a bude plně sloužit v podstatě navěky, pak jsou dobrým řešení lisy Ecopress. Výhodou je nejen jejich kvalita a přijatelná cena (700 Kč a 649 Kč), ale také fakt, že jsou vyrobeny z ekologických materiálů. Za přednost lze považovat rovněž důmyslný design.

Uložit

Be Sociable, Share!