Ubytování a Cestování

Cestovní pojištění jako spása – kdy ale tak funguje?

itrendy.cz_online_ergo_cz_nahledovyPokud vyrážíte za hranice České republiky, měli byste si sjednat kvalitní cestovní pojištění. Důvod? Pojišťovna za vás zaplatí lékařskou péči, uhradí i převoz do nemocnice či zpět do ČR, z pojištění se kryje i pobyt příbuzné osoby v nemocnici. Bez pojistky získáte jen stoprocentní jistotu, že si veškeré náklady budete hradit sami. Při představě, že se může jednat i o částku v hodnotě několika milionů, je cena okolo 20 Kč na den, které za kvalitní pojistku zaplatíte, až směšná. Poradíme vám, jak poznat kvalitní pojištění a zařídit ho během několika minut!

Chytře a výhodně online!

Internet vládne světu a ne jinak je tomu v oblasti pojišťovnictví. Sjednání cestovního pojištění online je snadné a zvládnou ho i ti, kdo si s počítačem příliš nerozumí. K získání pojistky je třeba správně vyplnit online formulář. Předchází tomu jen výběr cílové destinace a zvolení doby pojištění. U určení doby pojistky nezapomeňte zahrnout všechny dny, kdy budete mimo ČR – tedy i dobu, kterou strávíte na cestě. Vyplnění žádosti je otázkou několika minut, platbu můžete uskutečnit skrze online bankovnictví nebo převodem. Pojištění sjednané online je platné od druhého dne. Je možné pojistit libovolný počet osob.

itrendy.cz_online_ergo_cz_01

Důkaz kvality hledejte v limitech

Nikdy nesmíte odeslat žádost, aniž byste se podívali na pojistné limity, které vaše cestovní pojištění do zahraničí má. Je žádoucí, aby byly na hranici 5 000 000 Kč (platí pro cesty po Evropě i mimo ni). Pojistné limity jsou vyjádřením nejvyšší částky, kterou za vás pojišťovna uhradí. Nízké limity nejsou žádoucí, protože s nimi riskujete, že část nákladů budete muset hradit ze svého. Abyste princip pojištění na cesty lépe pochopili, přečtěte si odpovědi na dotazy k cestovnímu pojištění.

Zaměřte se doplňky

K základnímu cestovnímu pojištění je vhodné si zařídit ještě doplňky. Doporučujeme tyto:

  • pojištění zavazadel – chrání vás v případě zpoždění, ztráty, poničení i poškození;
  • úrazová pojistka – a to i v případě, když si ji platíte v běžném životě;
  • pojištění odpovědnosti – to se vyplatí nejen na cestách. Proč? Odpověď najdete zde.
Be Sociable, Share!