Sport a Volný čas

Fotbalové mistrovství světa 2014 – unesou domácí tíhu okamžiku?

fotbalové mistrovstvíMistrovství světa 2014 ve fotbale je již za dveřmi. Na turnaj je natěšeno nejen 32 zúčastněných týmů, které musely podstoupit dlouhé a namáhavé boje, aby na událost posledních 4 let mohly probojovat, ale především též stamiliony fanoušků po celém světě. Pod největším tlakem a očekáváním přitom budou bezesporu domácí Brazilci, je proto otázkou, jak se dokážou v rozhodujících chvílích s tíhami okamžiku vypořádávat a zda jim podpora desítek tisíců nadšenců na stadionech nebude namísto vlévání energie do žil spíše svazovat nohy. Ostatně, za posledních 32 let se domácímu týmu podařilo celý turnaj ovládnout pouze jednou.

Zkušení hráči a ambiciózní trenér

Brazilci nicméně mají vynikající předpoklady pro to, aby dokázali na mistrovství uspět a 13. července zvednout nad hlavy pohár pro vítěze. Přinejmenším jejich hráčskou ekipu jim závidí většina trenérů národních mužstev po celém světě. Hrají pro ně i klimatické podmínky, neboť ne všichni evropští i další hráči budou na tropické a subtropické podnebí zcela zvyklí a aklimatizace jim může způsobovat určité obtíže. V mužstvu stratéga Luize Felipeho Scolariho se tak objeví hvězdy evropských lig jako Neymar, Hulk, Oscar, David Luiz, Dani Alves, Marcelo nebo Thiago Silva, ale i hráči brazilské tuzemské soutěže jako Fred nebo Alexandre Pato. Podle očekávání by se měl ze strany brazilských míčových driblérů na hřišti odehrát ofenzivní uragán, který je s podporou fanoušku v zádech schopen porazit prakticky jakéhokoliv soupeře.

Skupina a co dál?

Brazilci byli jako domácí tým nasazeni do skupiny A, ve které se střetnou s Chorvatskem, Mexikem a Kamerunem. Jako pořadatelský stát rovněž Brazilci odehrají též i první zápas celého šampionátu, když se 12. června od 17 hodin utkají s nevyzpytatelným Chorvatskem (a dle přání fanoušků též i 13. července poslední zápas mistrovství o zlato). V případě, že se dokáží domácí s rolí favorita skupiny vypořádat a tuto podle očekávání vyhrají, narazí v následném osmifinále na druhý tým skupiny B, tj. pravděpodobně jedním ze dvojice Nizozemsko – Chile. Budou-li přitom úspěšní i v následných vyřazovacích bojích, mohou 13. července na legendárním stadionu Maracanã v Rio de Janeiru vystoupat až na pomyslný fotbalový Olymp.

Zdroj: Vouchercloud

Pro zobrazení infografiky klikněte zde.

Be Sociable, Share!