Bydlení a zahrada

Novinky v ovládání motorizované stínící techniky ulehčí její používání

 

Proces rozhodování o výběrů stínící techniky se už neomezuje jen na výběr konkrétního typu zastínění. Zákazníci začínají brát v potaz také možnosti motorizace stínící techniky a způsob jejich ovládání. Jejich vhodná volba dokáže uživatelům zabezpečit pohodlí, bezpečnost, nebo dokonce i energetickou úsporu.

Podívali jsme se na nabídku pohonů společnosti Somfy, neboť je poměrně široká a vybere si z ní opravdu každý. Somfy je totiž největším světovým výrobcem a dodavatelem pohonné techniky a řízení pro předokenní rolety, markýzy, žaluzie, interiérové stínění, garážová vrata, vjezdové brány či zastínění zimních zahrad a každoročně přichází s určitými novinkami. Vhodný ovladač dokáže přispět k vyššímu komfortu uživatelů. Pohony Somfy je navíc možné doplnit o různá čidla, která umožní automatickou reakci na aktuální stav počasí. Pojďme se tedy představit, jaké novinky v ovládání stínící techniky vám v ledačem ulehčí používání.

Impresario Chronis io

Přenosný 40 – ti kanálový ovladač poskytuje možnost uložit až 16 akčních scénářů, z kterých čtyři mohou být vyvolány automaticky v závislosti na čase. Jako ideální příklad lze uvést scénář „ráno“, který může v příslušnou dobu otevřít žaluzie a rolety v ložnici a v kuchyni, aby se lépe a snadněji vstávalo. Možnost nastavení scénáře zvyšuje i bezpečnost – aktivace různých stínících zařízení v jakoukoliv dobu dokáže věrně simulovat přítomnost obyvatel v domě, i když zde nejsou. Každý scénář může ovládat až 40 různých pohonů. Ovladač navíc zabezpečuje obousměrnou komunikaci, díky čemu uživatel vidí zda-li byl jeho příkaz vykonán bez komplikací.

Impresario Chronis io

Chronis Comfort RTS

Ovladač vhodný pro rolety i žaluzie – typ ovládaných clon lze nastavit, aby byla zajištěna jejich správná funkce. Napájení je zabezpečeno pomocí 2 ks alkalických baterií. Povely jsou vysílány rádiově, proto není třeba instalovat žádné přívodní kabely. Ovladač je také možné programovat dle potřeb uživatelů. Možné je také připojit sluneční čidlo a doplnit tak časovou automatiku i o automatiku sluneční.

Chronis Comfort RTS

Smoove 1 RTS

Jednokanálový dotekový ovladač pro jedno zařízení nebo skupinu. Vybaven je také kontrolkou vysílaní povelů. Napájení je zabezpečeno 3V knoflíkovou baterií. K dispozici jsou různá barevná vyhotovení.

Smoove 1 RTS
Smoove 1 RTS - detail

Thermosunis Indoor WireFree RTS

Interiérové sluneční čidlo pro automatické ovládání slunečních clon v jedné místnosti podle intenzity slunečního svitu. Funkce teplotní automatiky pro solární vytápění – pokud je teplota místnosti nižší než nastavená, funkce sluneční automatiky je blokována a slunce pomáhá s vytápěním místnosti. Přepínání mezi jednotlivými funkcemi je jednoduché. Aplikuje se pomocí přísavky. Mezní hodnota slunečního svitu i teploty se nastavují na čidle. Čidlo je napájeno knoflíkovou baterií 3 V.

Thermosunis Indoor WireFree RTS

Sunis Indoor WireFree RTS

Interiérové sluneční čidlo pro ovládání předokenní rolety, nebo rolet v jedné místnosti podle intenzity slunečního svitu. Čidlo se pomocí přísavky upevní zevnitř na okenní sklo, parapet, nebo na nábytek. Pokud je čidlo upevněno na okenní sklo, roleta sjede při překročení nastavené mezní hodnoty slunečního svitu na úroveň čidla a zde se zastaví. Pokud je čidlo umístěno na parapetu nebo nábytku, pohyb rolety se zastaví, jakmile její stín dopadne na čidlo. Čidlo je napájeno knoflíkovou baterií 3 V.

Sunis Indoor WireFree RTS

Sunis WireFree io

Obousměrné bezdrátové sluneční čidlo pro řízení jednoho či více io pohonů. Čidlo měří intenzitu slunečního záření na fasádě, kde je umístněno a naměřenou hodnotu předává bezdrátově jednotce Sensor Box io. Ta tyto hodnoty předává ovladači Easy Sun io a ten v závislosti na získaných hodnotách řídí pohony. Instalace čidla je snadná, netřeba na to žádné kabely, protože je napájeno na baterie, kterých stav je možné kontrolovat na ovladači Easy Sun io.

Sunis WireFree io

Eolis 3D WireFree RTS

Otřesové čidlo určené pro ochranu jedné jednotlivé markýzy před poškozením silným větrem. Čidlo vyhodnocuje intenzitu otřesů výpadového profilu markýzy a vysílá příslušné signály pro přijímače SOMFY RTS, vybavené funkcí větrné automatiky. Přenos informace je bezdrátový – rádiový. Čidlo je autonomní, napájení zajišťuje baterie.

Eolis 3D WireFree RTS

Informace o produktech a fotografie poskytla společnost Somfy SAS

Be Sociable, Share!