Móda, styl, péče o tělo

Mít krásné nehty není žádná věda

Šaty, líčení i účes jsou součásti, které mají významný vliv na to, jaký na ostatní uděláme první dojem. Často však zapomínáme na to, jak významnou roli hrají upravené a pěstěné ruce. Nemusíte však hned zamířit do drahého salónu – krásnými a zdravými nehty se díky pravidelné péči a vyváženému jídelníčku můžete chlubit i vy. Řekněme si, jak na to.

Kde začít s péčí?

Kvalita nehtů úzce souvisí s kvalitou vaší stravy a životosprávy – tam je třeba začít, pokud chcete mít krásné nehty. Na nehty působí blahodárně zinek (jeho nedostatek způsobuje na nehtech bílé skvrny), dále biotin a hořčík. Vašim nehtům prospěje také dostatek železa a vitamínů B, C a E. A co je dobrou zprávou? Uvedené vitamíny neprospějí jen vašim nehtům, ale také pleti a vlasům.

Dopřejte vodu i svým nehtům

Pitný režim, dostatečná hydratace – to je důležité nejen pro vaši celkovou kondici a hebkou pleť, ale také pro vaše nehty. Bez vody jsou nehty slabé, suché a mají tendenci se lámat. Hydrataci zajistí nehtům kromě pitného režimu také speciální lak na nehty Sililevo, který využívá novou technologii hydrolaku. V Sililevu obsažený křemík a síra nehet mineralizují, a tím také zpevňují, lak si dokáže poradit například i s roztřepenými nehty nebo s nepříjemnou lupénkou nehtů (psoriázou).

Sililevo - speciální lak s technologií hydrolaku

Jak na správné lakování?

Která žena by odolala nepřebernému množství barviček, které skýtá drogerie a které by mohla dopřát svým nehtům? Přesto stačí den, dva a paráda je pryč. O srýpaný lak na nehtech už stojí málokdo. Přestože nalakované nehty nevydrží upravené tak dlouho jako nehty umělé, je možné jejich trvanlivost prodloužit. Před samotným lakováním barevným lakem nezapomeňte na podkladový lak, který zabraňuje třepení nehtů, vyrovnává nerovnosti nehtu a zabraňuje jejich zabarvení barevným lakem. Na nalakované nehty nanesete ještě jednu vrstvičku průhledného svrchního laku, který je tvrdší, a proto nalakovaným nehtům zajistí trvanlivost a lesk.

A co nehty umělé?

Gelové nehty jsou dnes pro řadu žen velkým lákadlem. Pokud se pro umělé nehty rozhodnete, je důležité svěřit se do rukou šikovné manikérky. Nedejte se ovlivnit pouze cenou, kterou nehtový salon nabízí, ale raději se poohlédněte po referencích na konkrétní salón.

Be Sociable, Share!