Podnikání

Mějte v účetnictví přehled! Naučte se používat praktické archivační krabice

Uzávěrka pro podání daňového přiznání je na spadnutí. Jelikož opravdu zbývá už jen pár dnů, z toho jsou dva svátky a víkend, měli byste mít závěrky a audity pro účetní období za loňský rok již zpracované. Ze zákona má každý podnikatel povinnost dokumenty v rámci účetnictví archivovat. A protože sestavování přehledů, závěrek, soupisů a dalších finančních výkazů vrcholí právě koncem března, je ideální čas také pro jejich přehledné založení a úschovu.

Důležitým aspektem archivace účetních dokumentů je převážně jejich přehlednost. Jak už jsme zmínili, tyto písemnosti je povinné archivovat po dobu 5 let, případně i 10 let dle typu výkazu. S každým rokem se tedy zvyšuje náročnost a také správa archivovaných dokumentů. Je nutné, aby bylo v případě potřeby snadné a rychlé dohledat požadovaný záznam. Někdy do něj potřebujete nahlédnout vy, může samozřejmě přijít i kontrola. Jak tedy vyzrát na archivaci účetních výkazů?

Praktické a lehké papírové úložné boxy jsou k nezaplacení

Nejefektivnější řešení při archivaci nabízí papírové krabice. Pro vložení různých papírů a spisů jsou naprosto ideální. Jsou lehké, skladné, snadno je přemístíte z místa na jiné místo. Disponují víkem pro ochranu před prachem a případným znečištěním. Vzhledem k tomu, že jsou papírové, jednoduše je můžete popsat potřebnými vodítky pro to, ať víte, kde co nalézt.

Tyto archivační krabice jsou zhotoveny z kvalitního kartonu vyznačující se vysokou pevností a stabilitou. Ačkoliv jsou lehké, unesou i vyšší zátěž. Přece jen spousta účetních výkazů má také svou váhu. Vejdou se do nich bez problémů i celé šanony. A i na design se myslí. Dokonce můžete vybírat z bílého nebo hnědého provedení. K dispozici jsou typy určené k horizontální i vertikální archivaci. Jejich sestavení je velice snadné, návod je natištěný na krabici. A pokud vám nějaká zbude ve složeném stavu, nezabere vám téměř žádné místo, takže ji kdekoliv schováte pro další potřebu.

Chcete archivovat písemnosti v praktických papírových boxech? Není nic jednoduššího, než si v sortimentu Obalů KREDO vybrat požadovaný počet a rozměry.

Be Sociable, Share!