Bydlení a zahrada

Krbová kamna – pří výběru rozhoduje výkon a design

Milujete chvíle při hořícím ohni? Ty lze zažít převážně v létě při grilování. Živý oheň však můžete mít i doma, např. v obývacím pokoji. Pohled na plameny a romantickou atmosféru umožní krbová kamna. Kvalitní krbová kamna si můžete užívat nejen kvůli krásným chvílím, ale také k vytápění místnosti či celého bytu. Jsou zároveň praktická a slouží také jako nádherná dekorace v obývacím pokoji. Obývací pokoj s krbem či kamny má ihned jiný šmrnc a cítíte se pak v něm velice útulně.

Kamna či krby představují nejlevnější způsob vytápění domu. Ideální jsou kamna či krb na dřevo, neboť se jedná o ekologické topení. Nemusí se vyloženě jednat o jediný zdroj tepla, ale skvěle se hodí na přitopení. Při výběru krbu či kamen byste se měli zaměřit na výkon a design. Z pohledu praktického i funkčního jsou vhodnější krbová kamna. Otevřené krby vyprodukuji asi 15 % tepla, kdežto krbová kamna na dřevo dosáhnout až 85 % tepelné účinnosti.

Krbová kamna jsou zpravidla nenáročná na prostor a jejich instalace je snadná a nevyžaduje stavební úpravy. Pouze potřebujete přístup ke komínu a nehořlavou podložku. Krby však mají mnohem větší kouzlo a pořídit si můžete např. krbovou vložku či krbové stavebnice. Oblíbená jsou také krbová kamna s výměníkem. Krbová kamna s výměníkem značky Haas+Sohn umožňují připojení do radiátorů či zásobníkového ohřívače vody. Tak šetříte náklady na vytápění a můžete tak získat teplo do celého bytu.

Společnost Mountfield nabízí obrovský výběr krbů i kamen, krbových vložek, příslušenství ke krbům apod. U každého výrobku je uveden topný výkon, což by pro vás mělo být rozhodující. Záleží na tom, zda budete kamna či krb využívat k příležitostnímu vytápění či jako hlavní zdroj tepla. Zároveň byste měli hledět na design. Krby či kamna by se přeci měly do místnosti, kde budou umístěny, hodit. Důležité je sladění se zbytkem třeba obývacího pokoje. Každopádně si budete díky krbu a kamnům užívat teplo a nádherné chvíle.

Be Sociable, Share!