Bydlení a zahrada

Kde najít nové bydlení a co obnáší nákup nemovitosti?

Je před vámi velké životní rozhodnutí týkající se nového bydlení? Mnozí z nás kupují byt či dům jednou, maximálně párkrát v životě. V této problematice se tedy běžně neorientujeme a často nevíme, jaká úskalí to se sebou přináší. Nákup nemovitosti se nesmí podcenit, protože představuje nemalou finanční investici a pokud má být úspěšná a bezproblémová, může se vám hodit v mnoha ohledech pomoc.

S nákupem nemovitosti vám pomůže unikátní portál Cincink

Ať už jste s hledáním nového domova začali, či ještě otálíte, možností se nabízí hned několik. Od procházení inzerátů na klasických bazarových portálech, až po oslovení realitní společnosti. Existujte však i jiná naprosto skvělá služba, která nemá v daném oboru obdoby. Jedná se o první realitní portál Cincink, který vás celým procesem koupě bytu nebo domu od A po Z provede. Výběrem vhodného bydlení to totiž nekončí, nýbrž začíná. Kupující musí řešit spoustu dalších záležitostí a problémů, se kterými mohou pomoci odborníci. Odporná podpora, rady a portál Cincink jsou vám plně k dispozici. Jde o speciální projekt, za kterým stojí silný partner – Komerční banka a doporučí vám specialisty pro danou oblast.

Financování bydlení

Ke koupi jakékoliv nemovitosti potřebujete mít v prvé řadě dostatek prostředků. Jak už jsme zmínili, portál Cincink.cz je propojen s Komerční bankou. To znamená, že veškeré informace ohledně financování vašeho nového doma hypotékou budete mít z první ruky. Je vám k dispozici hypotéční kalkulačka a máte šanci snadněji projít procesem schvalování, pakliže o hypotéku požádáte. Hodit se vám může i bankovní úschova. Tato služba, kterou vám banka poskytne, zajistí bezpečné uložení vašich financí po dobu, než dojde k převodu za nemovitost.

Dodatečné výdaje s nákupem nemovitosti

Málokdo si uvědomí, že peněžní prostředky nejsou potřeba jen na zaplacení bytu či domu, ale jsou s tím spojené i další výdaje. Od roku 2016 byla uzákoněna daň z koupě nemovitosti, kterou platí výhradně kupující. Jedná se o částku až 4 % z kupní ceny. Platba daně předchází odevzdání daňového přiznání, což může být kamenem úrazu. Se vším týkající se daní vám portál Cincink poradí. Doporučí vhodného daňového poradce, který vám bude plně k dispozici.

Vyhněte se dalším chybám

Samozřejmostí jsou i další právní služby, pro případ, že budete potřebovat pomoci např. s kontrolou smlouvy před podpisem apod. Portál zajistí i odborníka na technickou inspekci, jež prověří stav nemovitosti ještě před nákupem, abyste si ušetřili starosti, které mohou v budoucnu nastat. S aktuálním technickým stavem budete relevantně seznámeni. K nepříjemným a patovým situacím dochází překvapivě často a díky portálu Cincink projdete celým procesem snadno a bez přešlapů.

Be Sociable, Share!