Podnikání

Jakým gastro nábytkem vybavit restauraci? Inspirujte se moderními prvky

Výtečná kuchyně skládající se z kvalitních a čerstvých surovin, chutných a zajímavých pokrmů, pestrá nabídka nápojů a ochotný personál jsou hlavními stavebními kameny každé úspěšné restaurace, kavárny, vinárny, cukrárny, bistra, baru apod.

Aby se k vám ale hosté rádi vraceli a neustále jich přibývalo, je třeba jim připravit i příjemné a pohodlné prostředí. Zamyslete se nad stylem, do kterého budete vaše zařízení ladit, a nezapomeňte, jak velkou roli hraje ten správný nábytek do restaurace.

Dejte svému podniku osobitý styl

Co si budeme povídat, hosté jsou čím dál náročnější. Chtějí se nejen dobře najíst a napít, ale zároveň i zrelaxovat a pobavit se s rodinou či přáteli. Abyste se odlišili od konkurence a potěšili širokou veřejnost, právě prostředí vám k tomu může dopomoci. Při zařizování své provozovny tento fakt není radno podcenit. Upusťte uzdu své fantazie, popřemýšlejte nad celkovým konceptem, vyhrajte si z prostory, které máte k dispozici, barvami, pořiďte originální restaurační nábytek a stylové dekorace.

Dejte vašemu podniku jedinečný a osobitý styl, kde se budou cítit hosté nadmíru příjemně a komfortně. Je jedno, zda jej pojmete v retro stylu, motorkářském či sportovním duchu, stylizujete jej tak, že si hosté budou připadat jako někde v zahraničí, třeba ve Francii, Mexiku nebo Indii.

nábytek do restaurace
Vintage styl je v současné době velmi oblíbený. V takovém prostředí se budou hosté cítit jako v Paříži či Provence.

Cukrárna pro maminky s dětmi by v žádném případě neměla postrádat velký dětský koutek, bar pro mladé zase nějaké ty zábavné a hrací prvky. Nemusíte za každou cenu vytvořit restauraci vyloženě tematickou. Cení se originalita. IN jsou i prvky, které na první pohled k sobě až tak neladí, ale společně pak mohou vytvořit velice zajímavé prostředí.

gastro židle
Různé styly židlí, různé barvy, avšak vše velmi hamornické.

Trendem dnešní doby jsou světlé barvy. Nemusíte se bát ani kontrastů, díky kterým lze zvýraznit dané prostory. Mějte však na paměti, že hosté se bude lépe cítit v podniku, který působí vzdušně. Toho docílíte právě zvolenými barvami stěn a doplňků, rovněž efektním osvětlením.

Originální prostředí podtržené praktickým zařízením

Máte-li v hlavě koncept a víte, jakým směrem se budete ubírat, nezapomeňte také na praktickou stránku. Prostředí musí být dokonale čisté a praktický vybavené, takže ten správný gastro nábytek hraje v rámci zařizování restaurace důležitou roli. Zajistěte dostatek míst k sezení a rozmístěte stoly a židle tak, aby měli hosté dostatek prostoru a soukromí. Také obsluha se k nim musí snadno dostat. Za každou cenu vměstnat do místností co nejvíce míst není nejlepším řešením.

gastro nábytek
Dostatečný prostor pro hosty, dostupnost pro obsluhu, stylový a praktický nábytek, zajímavý koncept – ideální kombinace.

U restaurace a hospody je základem velký stůl, kde se hostům vejdou veškerá objednaná jídla a pití. Budete-li chtít pořídit vybavení do kavárny nebo cukrárny, postačí menší stoly a židle. Zejména židle volte pohodlné, klidně sáhněte i po originálních křesílcích či menších pohovkách. Pokud je součástí vašeho zařízení bar, nesmí chybět barové židle. Ve fast-foodech jde především o praktičnost, odolnost a dlouhou životnost. Z tohoto pohledu je dobrou volbou plastový nábytek s kovovou či hliníkovou kostrou, který rychle a snadno očistíte.

Vybavení, přinejmenším nábytek, pořizujte nejlépe u jednoho prodejce. V opačném případě se může stát, že interiér bude působit jako jeden velký chaos.

Be Sociable, Share!