Móda, styl, péče o tělo

Jaký styl náušnic se ke mně nejvíc hodí?

ilustračníZdůrazněte to pozitivní, bez ohledu na to, jaký je tvar vašeho obličeje. Ve výběru těch nejlichotivějších náušnic vám pomůže následující průvodce.

Když si vybíráte vhodné šperky, je mnoho věcí, které je třeba vzít v úvahu. Nevybíráte jenom styl (moderní, tradiční), také vybíráte kov a druh kamenů. Většinou je lepší nechat tyto otázky na osobním vkusu, ale nakupování náušnic je trochu složitější. Pokud chcete zaručit, že vám vybrané náušnice budou lichotit co nejvíce, je vhodné zvážit styl a tvar náušnic a také to, jak vypadají v kombinaci s tvarem vašeho obličeje. Následující průvodce vám pomůže určit tvar vašeho obličeje a typ náušnic, které se k němu nejlépe hodí. Na vás pak zbyde rozhodnutí, jestli koupit zlaté nebo stříbrné náušnice.

Kulatý

Pokud máte kulatý obličej, jeho tvar se nejvíce podobá kruhu a nejširším místem jsou tváře. Směrem k bradě se obličej nezužuje. Abyste vyvážily kulatý obličej, dlouhé visací náušnice vypadají skvěle. Můžete vybírat z náušnic v podobě prodloužených kapek, řetízků s ozdobou na konci nebo kaskády malých kamínků.

Ženy s kulatým obličejem by se měly vyhnout kulatým tvarům, které kopírují tvar obličeje a zbytečně ho tak zdůrazňují.

Úzký

Úzký obličej je dlouhý a není příliš široký. Čelist, tváře a čelo mají zhruba stejnou šířku. Abyste úzkému obličeji dodaly plnost, vybírejte: kulaté tvary, jako perlové náušnice, kulaté diamantové pecky nebo jakékoli náušnice ve formě klipsů.

Pokud máte rády dlouhé náušnice, vybírejte takové, ve kterých se objevuje kulatý prvek.
Itrendy_obrazek_1

Čtvercový

Čtvercový obličej je stejně dlouhý jako široký – lícní kosti a čelist mají stejnou šířku. Pamatujte, že pro vás nejsou vhodné široké náušnice, zbytečně váš obličej ještě více rozšíří. Hledejte: kulaté tvary – perly, náušnice s drahokamy ve tvaru pecky nebo kruhové náušnice. Vyhněte se hranatým tvarům.
Itrendy_obrazek_2

Oválný

Šťastný ovál! Stejně jako téměř všechny styly brýlových obrouček, i většina druhů náušnic vypadá s vaším tvarem obličeje skvěle. Pokud chcete zdůraznit jeho přirozený tvar, zvažte: dlouhé visací náušnice, které mají také oválný tvar, náušnice v podobě dlouhých kapek nebo pro slavnostní příležitosti diamantové náušnice.

Širší náušnice také pomohou potlačit zdání příliš úzkého obličeje. Experimentujte s různými styly a tvary náušnic, můžete si to dovolit.
Itrendy_obrazek_3

Srdcovitý

Obličej ve tvaru srdce je nejužší v místě brady, směrem nahoru se postupně rozšiřuje a nejširším místem je čelo. Zdůrazněte tento tvar pomocí: dlouhých náušnic s oblými tvary – zdůrazní vaše jedinečné lícní kosti, nebo dlouhých náušnic ve tvaru kapky.

Be Sociable, Share!