Rodina a děti

Jaké hračky jsou stále trendy?

Dětství bez hraček si neumí představit nikdo z nás. Hračky doprovázejí odjakživa každé dítě již od prvních dnů života. Ti, co si myslí, že dítě si vyhraje s čímkoli, se velmi mýlí. A zároveň nemají pravdu ani ti, co kupují do přeplněných pokojíčků svým dětem stále novější modely panenek a autíček. Každý z nás si jistě vybaví nějakou oblíbenou hračku, kterou jsme měli v dětství velmi rádi. Pakliže vy momentálně chcete dopřát svým dětem ty nejlepší hračky, poradíme vám, jaké jsou aktuální trendy? Které hračky u vašich ratolestí na 100 % uspějí?

Tradice stále vládne

Smyslem hraček je rozvíjet dětskou osobnost. Pokud se podíváme do minulosti i současnosti, najdeme stále tytéž hračky, které znají, jak naše babičky, maminky, my i naše děti, stručně řečeno, které jsou oblíbené napříč generacemi. Na mysli máme např. domečky pro panenky, dětské kuchyňky, odrážedla a podobné hračky. Takové tradiční hračky mají stále své kouzlo a pořád jsou velkým trendem. V minulosti sice nebyly zmíněné hračky k dostání, tak jako nyní, ale fantazie dětí i jejich rodičů umožnila vytvořit např. domeček pro panenky z krabic apod. V současné době je jejich podoba mnohem modernější a propracovanější. Možná považujete výše jmenované hračky za neoriginální, ale opak je pravdou. Pojďme si je více představit a možná budete sami překvapení, co mohou vašim dětem nabídnout nového.

Domečky pro panenky

Již ve starém Egyptě si holčičky hrály s domečky pro panenky a ty dnešní dívenky si s ním hrají taktéž. Domeček pro panenky se tradičně řadí k nejoblíbenějším hračkám a výrobci stále přicházejí s novými řešeními. Dnešní podoba domečků pro panenky je opravdu kouzelná. Domeček je dokonalou zmenšeninou reálného domu a vaše dcerka si tak může hrát na paní domu. Tato hračka má především výchovnou funkci a učí holčičky, co obnáší starost o domácnost. Některé domečky jsou včetně vybavení a mají své obyvatele. Další je možné si vybavit dle vlastní fantazie.

Podívejte se na moderní vybavené domečky pro panenky:

Dětské kuchyňky

Na podobném principu, jako jsou domečky pro panenky, fungují dětské kuchyňky. Opět se při hraní rozvíjí nejrůznější dětské schopnosti. Na první pohled se může zdát, že se jedná o hračku pro holčičky, ale s kuchyňkou si vyhrají i kluci. Ne jeden malý kluk by si přál být kuchařem. Aktuálně moderní a velmi trendové kuchyňky pro děti jsou ideální hračkou do každého dětského pokojíčku. Kuchyňka pro děti je obvykle svou velikostí přizpůsobena vrůstu dětí. Taktéž může být plně vybavená hrnci, talířema, skleničkami i potravinami apod. V dětské kuchyňce se vaše děti vyřádí do sytosti, aniž by si mohly nějak ublížit.

Zhodnoťte trendové dětské kuchyňky na následujících fotografiích. Určitě dostanou nejen vás, ale hlavně vaše děti:

Odrážedla

Abychom nezapomněli na ty nejmenší, nesmíme opomenout zmínit odrážedla. Odrážedlo pro děti patří mezi fenomén mezi hračkami. Snad každé dítko, které se pokusí o první krůčky, zanedlouho zvládne jízdu na odrážedle. Tato hračka opět rozvíjí jednu důležitou funkci. Podporuje totiž přirozený pohyb, což je v tomto věku velmi prospěšné. Opět se jedná o hračku, jejíž kořeny sahají dlouho do historie, ale pro dnešní děti jsou stejně tak trendovou záležitostí. Pokud chcete svým batolátkům pořídit hračku, která jim udělá opravdu radost, pak jim rozhodně zakupte odrážedlo.

Odrážedla jsou k dostání v mnoho provedeních. Mezi nejoblíbenější se řadí odrážedlo motorka nebo autíčko. Další varianty můžete shlédnout na fotografiích:

Vidíte, že tak zdánlivě obyčejné hračky mohou být jedny z nejtrendovějších a zároveň nejpraktičtějších. Mnohé moderní hračky sice zaujmou reklamou, ale vaše děti přestanou bavit tak rychle, jak rychle skončí reklamní spoty v televizi. Dejte jim tedy hračku, která je opravdu bude bavit, a která jim může předat cenné zkušenosti.

Be Sociable, Share!