Bydlení a zahrada

Jak zvýšit komfort na zahrádce? Zahradním domkem

Bez ohledu na to, zda máte malinkou nebo rozlehlou zahrádku, k její údržbě tak či onak bezesporu využíváte nejrůznější pomocníky. Veškeré nářadí, stroje, zahradní techniku a nespočet dalších předmětů je potřeba někde skladovat. Nechat to jen tak povalovat po celé zahradě není optimální řešení. Zároveň oceníte, když vše budete mít po ruce. Není to tak? Zvažte pořízení zahradního domku, který zvýší komfort na vaší zahrádce a poslouží k rozličným účelům.

Jaký pořídit zahradní domek?

Stěžejním parametrem při výběru tohoto venkovního vybavení je materiál. Na našem trhu seženete zahradní domky dřevěné, plechové, plastové, případně kombinace různých materiálů. Není však pochyb o tom, že díky přírodnímu rázu nejvíce na zahradu zapadne dřevěná stavba. Klíčovými faktory jsou i rozměry, prostor, který máte na domeček vyhrazen a účel využití. Nabídka takovýchto domků je v současné době natolik pestrá, že lze zvolit různé typy. Představme si ty nejoblíbenější.

Klasické zahradní domky

Pokud chcete zvolit univerzální variantu, postačí vám menší, avšak bytelná stavba klasického zahradního domku. Sloužit může prioritně k ukládání nářadí či jako kutilská dílna. Vybavit ji lze případně nábytkem, k dostání jsou také varianty s teráskou, takže tento domeček skvěle poslouží i k možné relaxaci. Tento typ obvykle disponuje dveřmi, okénkem a vybírat je možné z různých velikostí a provedení.

Zahradní domky na nářadí

Pořídit můžete i speciální domky na nářadí, jež jsou skvělou volbou pro zahrádkáře a kutily. Disponujete-li spoustou nářadí, pak tento typ jistě na své zahrádce uvítáte. Může mít formu bez oken, i s okny. Součástí jsou bytelné dveře. Jsou vhodnou volbou v takových případech, kdy na domeček nemáte příliš místa, zároveň potřebujete alespoň malé zázemí pro zahradní nezbytnosti. Prostor uvnitř doporučujeme vybavit praktickými regály, ať máte veškeré nářadí rychle po ruce.

Luxusní zahradní domky pro nářadí i relax

K vyššímu komfortu rozhodně přispějí luxusní domky. Nabízí příjemné s užitečným. Poskytují dokonalé podmínky pro práci na zahradě i pohodlí pro odpočinek. Dokonce v nich je možné v letních měsících přespávat. Daly se by se přirovnat k menším bytům. Jsou přirozeně větších rozměrů, takže na ně budete potřebovat více prostoru, současně se vám odvděčí kvalitním provedením i možnostmi využití. Modely jsou opravdu povedené a jistě si vyberete.

Zahradní domky s garáží

Další praktickou variantou může být zahradní domek s garáží. Kombinace nářaďového domku a přístřešku pro auto je jistě skvělou volbou pro všechny, co chtějí mít své auto ochráněno před nepřízní počasí a vyžadují i prostor pro skladování zahradního náčiní, sportovního vybavení apod. Jedná se o velice efektivní spojení pro pozemky bez klasické garáže.

Dětské zahradní domečky

Myslet můžete i na vaše ratolesti. Dětské domečky jsou v současné době velice oblíbené. Poskytují jim místo na čerstvém vzduchu, kde si mohou hrát, prožít spoustu dobrodružství a tudíž spokojené dětství. Pořídit lze například modely imitující teepee, jež podněcují dětskou fantazii.

Všechny dřevěné stavby jsou dodávány v rozloženém stavu, ale dle návodu je bez problémů dokážete sestavit sami. Vše potřebné je součástí balení. Oslovil vás některý z těchto typů? Vybrané druhy a spoustu dalších naleznete na stránkách https://www.domky-herold.cz/. Jistě si vyberte ten, který bude přesně odpovídat vašim požadavkům.

Be Sociable, Share!