Bydlení a zahrada

Jak nakupovat orchideje?

Orchidej je nádherná a kouzelná pokojová rostlina. Ne jedna žena po ní touží. V poslední době zažívají orchideje doslova boom. Je to určitě právem. Přirozeným domovem jsou pro ně větve stromů v přírodě, avšak lze ji bez problémů pěstovat i v pokojových podmínkách. Orchidej si můžete zakoupit jen tak pro potěšení, jako dekoraci do bytů nebo jako dárek.

Kde koupit orchidej?

V současné době není problém orchidej zakoupit jak v hypermarketech, tak v malých květinářstvích. Můžete si všimnout, že jsou v hypermarketech mnohdy příznivější ceny, avšak to má svůj důvod. Mohou si dovolit nakupovat ve větším množství a tudíž jsou ceny nižší. Jenže tyto orchideje pak zůstávají na vozících i několik týdnů, bez jakékoliv péče, v igelitových sáčcích. Často se stane, že si takovou orchidej přinesete domů a po několika dnech vám opadají květy nebo zcela uhyne. Navíc vám nikdo neporadí, jak o tuto rostlinu pečovat.

V malých květinářstvích je tomu mnohdy naopak. O orchideje se denně starají a vzhledem k tomu, že si nemohou dovolit nakupovat velké množství z důvodu nedostatku prostoru, zboží je čerstvější. S prodejcem v takovém květinářství můžete probrat vše, co vás o orchidejích zajímá.

Čeho si při nákupu všímat?

Květenství by mělo mít kromě rozkvetlých květů také poupata. Ta nesmí být zaschlá nebo ulámaná. Velkou pozornost věnujte nejen květenství, ale také listům. Musí být svěží, nesmí být nijak poškozené nebo napadené, kompaktní, ne příliš vytáhlé. Dívejte se také na kořeny, jsou-li zdravé. Přes průhledný květináč je můžete snadno zkontrolovat.

Jaká je cena orchidejí?

Orchideje jsou k dostání za různé ceny. Když má orchidej dva i více krásných výhonů s bohatě nasazenými květy, je tady předpoklad, že taková bude i v budoucnu. Bude sice dražší, ale koupě se určitě vyplatí. Naopak levná orchidej se slaboučkými květy nebude i v budoucna nejspíš nikterak bohatá. V případě, že si zakoupíte zakrslou orchidej, takhle už zůstane a můžete ji v malém květináčku pěstovat i několik let. Cena zakrslých orchidejí se mnohdy přibližuje těm klasickým, neboť nejsou ještě tolik rozšířeny.

Be Sociable, Share!