Jídlo

Festival Mléko na talíři v Praze

Jestliže patříte mezi gurmány, nenechte si ujít festival Mléka na talíři, který se uskuteční od 6. do 26. srpna v Praze a to vybraných restauracích. Za touto akcí stojí společnost Alakarte.cz a v návštěvníci tohoto festivalu si mohou v daných restauracích užít tříchodová menu, jejiž součástí bude mléko. Na první pohled by se mohlo zdát, že se bude jednat pouze o sladká jídla, případně koktejly, není tomu tak. I milovníci masa a ryb si přijdou na své, samozřejmě však nechybí i sladké dezerty.

Smyslem této akce je nabídnout návštěvníkům festivalu menu, které lze pořídit za vynikajících 290 Kč. Každý chod obsahuje mléko, které je zdraví prospěšné. A na čem si můžete pochutnat? Vybrat si můžete např. telecí pečeni v mléce s česnekem a zeleninou, dále filet z mořského vlka pošírovaný v mléce. Nebude chybět ani tradiční kulajda s hříbky a křepelčím vejcem Pro příznivce italské kuchyně jsou připraveny italské pochoutky, kde bude použita oblíbená mozzarella z buvolího mléka. Tu si můžete dát s rajčátky a čerstvou bazalkou. Jako dezerty jsou připraveny sezónní záležitosti, jako jsou palačinky s malinami, jahodami nebo borůvkami marinované ve sladkém balzamikovém octu.

Jelikož je mléko a mléčné výrobky součástí každé kuchyně, nejen v restauracích, ale i v domácnostech a v to denně, dle nejnovějších průzkumů však spotřeba mléka klesá. V České republice byla spotřeba mléka ke konci roku 2011 57,6 litrů za rok Proto organizátoři festivalu přišli s nápadem uspořádat festival Mléko na talíři.

Celou nabídku festivalu naleznete na www.mlekonataliri.cz. Skrze tento web můžete rovněž provést rezervaci na stůl. Platbu pak provedete až v restauraci.

Zúčastněné restaurace:

  • Amade Restaurant, Praha 1 (šéfkuchař Radek Šubrt)
  • Ambroisie Caffé Restaurant, Praha 1 (šéfkuchař David Uher)
  • Dock House, Praha 4 (šéfkuchařka Petra Sahajdáková)
  • Fama Grand, Praha 2 (šéfkuchař Pavel Hrabálek)
  • Chateau St. Havel, Praha 4 (šéfkuchař Ondřej Slanina)
  • U Emy Destinnové, Praha 2 (šéfkuchař Steven Trumpfheller)
Be Sociable, Share!