Bydlení a zahrada, Naše tipy, Zábava

Dnešní šicí stroje nabízí spoustu vychytávek. Proč si jeden pořídit domů?

Není tomu tak dávno, kdy toho moc v obchodech k dostání nebylo, a co si člověk často nevyrobil doma, to neměl. Proto byl šicí stroj povinnou výbavou každé domácnosti a šilo se vše možné. Poté přišla doba, kdy bylo využívání šicích strojů na ústupu a v současné době se opět vrací do módy. Nejrůznější ruční práce jsou zkrátka trendy a pro spoustu babiček, maminek i mladých žen se stávají koníčkem.

Na co šicí stroj využít?

Šicí stroj se hodí samozřejmě na výrobu samotných oděvů. Mít v šatníku nějaký ten vlastní originální model je zkrátka IN, levně tak můžete vybavit také své děti. Sem tam se tento pomocník hodí na zkracování kalhot, záplatování, nehledě na to, že za jeho pomoci lze vykouzlit vskutku nádherné bytové doplňky, dekorace i hračky. Pokud jste zručná, zvládnete vytvořit ledacos. Jediné, co potřebujete, je vhodný šicí stroj pro domácí použití.

Po jakém šicím stroji se poohlédnout?

Chcete se také naučit šít a vyrábět si doma krásně věci? Není to žádná věda, když k tomu máte to správní vybavení. V případě, že ještě nemáte s touto činností zkušenosti, je třeba si uvědomit, k jakému účelu hodláte stroj používat.

K občasnému šití, nějakým úpravám na oblečení atd. postačí základní model. K dostání jsou šicí stroje, které pořídíte už za 3 000 Kč. Snadno se ovládají a mají dobré vybavení. Takové jsou určeny pro menší i větší začátečníky.

Základní šicí stroj Brother KD144S – snadno ovladatelný a dobře vybavený model pro malé i velké začátečníky.

Dražší varianty jsou opatřené zajímavými vychytávkami. U takových se cena pohybuje na částce kolem 10 000 Kč a výše. Ocenit můžete LCD displej, který s vámi při práci komunikuje, automatické navlékání nitě do jehly, LED osvětlení, sedmiřádkový podavač pro lepší podávání tkanin, automatické zapošívání a další funkce.

Špičkový šicí stroj Brother Innov-Is 55FE – jednojehlový, určený pro náročnější zákazníky, nabízí 135 programů a 10 druhů automatických knoflíkových dírek + sada 5 patek navíc.

V případě, že si troufnete na ruční práce, jako je např. quilting, patchwork, vyšívání apod., doporučujeme volit stroj s větší výbavou a užitečnými funkcemi. Existují také speciální overlocky, coverlocky, vyšívací stroje a jiné. Třeba overlocky jsou schopné sešívat, stříhat a začišťovat různé materiály včetně pletenin a strečových materiálů. Coverlocky zase dokážou zakončit okraje zespodu speciálním krycím stehem. No a vyšívací stroje jsou jak jinak než určené k vyšívání.

Dvou až čtyřnitný obnitkovací OVERLOCK MK4030 MERRYLOCK s velkou šicí plochou a LED osvětelním.

Vyplatí se do šicího stroje investovat?

Při nákupu tohoto šikovného pomocníka je potřeba si uvědomit, že jej nekupujete na pár let, ale na celý život. Levná investice by se vám totiž mohla pěkně prodražit. Garance je k nezaplacení. Důležitá je samozřejmě také opravitelnost, dostupnost náhradních dílů a servisních míst. Proto vsaďte na ty nejlepší a špičkové stroje od firmy Brother. Z jejich bohatého sortimentu kvalitních japonských modelů si bezesporu vyberete. Obraťte se na tuto společnost a nechejte si poradit, který konkrétní typ by byl ideální pro vaše potřeby.

Be Sociable, Share!