Bydlení a zahrada

Čím svítit aneb nejmodernější trendy v osvětlení

Zařizujete či rekonstruujete své bydlení a hledáte vhodné osvětlení? Ruku na srdce! Dáváte výběru svítidel do interiéru takovou pozornost, jakou si skutečně vyžadují? Vsadíme se, že více dbáte na to, jakou pořídit sedačku, jídelní, stůl, vanu, podlahu, dveře apod. Ale světla? Jsou důležitá? Rozhodně ano! Proč a jaké trendy nyní ovládají tento interiérový design, to jsme si pro vás připravili.

Proč je důležitý výběr správných světel?

Právě osvětlení má zásadní vliv na naše zdraví. Ovlivňuje celkovou pohodu, naši psychiku a atmosféru v místnosti. Přirozeného světla není dostatek, proto je potřeba si pomoci umělým. Namáháme svůj zrak pohledem do mobilů, televize, při čtení knížek i při běžných denních rituálech jako je příprava jídel, očista. Mít k tomu všemu dostatek světla je podstatou všeho. Podílí se na vytvoření inspirativní atmosféry, stimuluje smysly, navodí nás na určitou činnost. Nehledě na to, že jsou svítidla také designovým prvkem interiéru díky svému originálnímu vzhledu.

Aktuální trend moderní domácnosti – bezdrátové osvětlení a aplikace

Ty nepřísnější nároky na moderní osvětlení splňuje bezdrátové osvětlení. Optimální volbou je inteligentní systém Philips Hue umožňující ovládat na dálku svícení v místnostech prostřednictvím důmyslné aplikace va vašem mobilu či tabletu. Ať už se doma pohybujete kdekoliv, dokonce i když jste mimo domov. Kdykoliv a odkudkoliv je takto možné zkontrolovat stav vašich svítidel a vše na dálku rovněž změnit.

U žárovek z této řady si můžete rovněž jednoduše nastavit barvu a intenzitu světla. Díky tomu lze vytvořit správné prostředí pro každičký okamžik, dle aktuální potřeby a nálady a zvýšit tak kvalitu vašeho života. Vyberte si světlo pro přípravu jídla, scénu pro sledování televize či čtení knížky nebo atmosféru pro romantický večer. Přepínání jednotlivých osvětlovacích scén je velice jednoduché, stačí jediný klik skrze aplikaci. Doporučujeme si přečíst tento článek http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/svetlo-v-domacnosti/svetlo-a-jeho-vliv-na-prirozeny-biologicky-rytmus, který se věnuje zajímavému tématu, jak nastavit osvětlení, aby odpovídalo činnostem, kterým se v daných místnostech věnujete.

A to není vše! Systém Philips Hue toho umí ještě více! Je nejen praktický, funkční, užitečný, ale i zábavný. Pokud rádi posloucháte hudbu nebo sledujete filmy, světlo lze nastavit tak, aby se s puštěným videem či zvukem synchronizovalo. Naprosto dokonalé! Takto umocníte zážitek a vytvoříte si atmosféru, kterou jste doposud nezažili.

S tímto osvětlením získá vaše bydlení zcela nový rozměr. Doslova jej změní a poskytne vám mnohem více možností. Co říkáte? Pokud ještě váháte, pod tímto odkazem najdete více informací www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla.

 

Be Sociable, Share!