Bydlení a zahrada, Zdraví

5 tipů, jak se dobře vyspat i v horku

Léto je pro mnoho lidí tím nejmilejším ročním obdobím. Je časem dovolené, festivalů, zmrzliny, dlouhých večerů, a hlavně příjemných slunečních paprsků. Ale také úmorných veder.  Jak na kvalitní spánek během žhavých dnů? Přečte si 5 jednoduchých tipů.

Začněte s přípravou už přes den

Abyste večer usnuli bez převalování a návalů horka, musíte začít s přípravou sebe i bytu už během dne. Vyvětrejte ráno před odchodem do práce, pak ale okna zavřete a zatáhněte žaluzie nebo rolety. Díky tomu se večer nevrátíte do rozpáleného domova. Přes den se snažte pít hodně vody, odpoledne už pak jezte hlavně lehká jídla s velkým množstvím syrové zeleniny. Nejhorší je pikantní jídlo, které vás ještě více rozpálí.

Vlažná sprcha je lepší než studená

Skočit na závěr dne pod ledovou sprchu se může zdát jako skvělý nápad, taková koupel by pro vaše tělo ale byla moc velkým šokem. Jako drastičtější metoda probuzení spolehlivě funguje po ránu, večer ale raději volte vlažnou teplotu vody. Vaše tělo i tak ochladí, aniž by vám příliš rozproudila krev.

Klimatizace jednoduše

Nemáte doma klimatizaci? Její jednoduchou variantu si můžete vyrobit během pár minut. Stačí, když před obyčejný větrák umístíte kus ledu nebo něčeho mraženého. Spojte příjemné s užitečným a postavte před větrák třeba kostku mraženého špenátu. Do rána povolí natolik, že z něj budete moci připravit oběd.

Letní lůžko

Vaše postel si na léto žádá speciální vybavení. Celoroční přikrývky vyměňte za tenčí letní varianty nebo zkuste spát jenom pod povlečením z přírodních materiálů. Přestože parno svádí ke spánku bez oblečení, zvolte raději vzdušnou noční košili či tričko ze lnu, tencelu nebo hedvábí. Prodyšná látka pohltí pot a vy tak budete spát ve větším pohodlí.

V ledovém objetí

Pokud letní horko snášíte opravdu špatně, můžete si přímo do postele vzít malého pomocníka, který vás bude chladit alespoň během usínání. Skvěle k tomu poslouží třeba termofor, který vytáhnete z mrazničky. Jemnější variantou jsou pak polštářky plněné pohankou, které můžete využít obdobným způsobem.

Be Sociable, Share!