Bydlení a zahrada

Rekonstrukce domácnosti svépomocí. Máte na to!

2Nad otázkou rekonstrukce bytu uvažuje určitě téměř každý aspoň jednou za život. Ať už bydlíte ve vlastním, nebo v pronajatém bytě, vždy je příjemnější variantou finančně nenáročná rekonstrukce, ale ne každý si umí tento proces reálně představit. Většina z nás má určitou představu, kolik stojí ty které úkony, jež jsou potřebné při každé větší či menší rekonstrukci uskutečnit, ale téměř vždy existuje způsob, který je jednodušší nebo minimálně levnější než ten, o němž víme.

V takových situacích bývá největší pomocí internet a webstránky věnované právě problematice rekonstrukcí a vylepšení, který každý zvládne i v domácnosti bez pomoci odborníků a nutnosti investovat větší sumy.

Na začátku každé rekonstrukce je důležité mít plán a počítat se všemi případnými náklady, k nimž si na konci připočtěte přinejmenším 20 % této částky na nečekané náklady (ty se určitě dostaví a budete mít štěstí, pokud zůstanou pod hranicí 20 %). Ve druhém kroku si stanovte procesy, na něž budete muset najmout odborníky. Z takových prací to bývá nejčastěji nová elektroinstalace, topení, vodoinstalace a podobné větší pracovní zásahy.

V případě výše zmiňovaných prací se šetřit nevyplatí, ale vždy si předem najděte ověřeného odborníka. Pokud vám například instalatér zapojí novou toaletu, která se za půl roku při používání začne na svém místě třást jako třicetiletá tatramatka, tak budete litovat, že jste se neobrátili na ověřeného a o něco dražšího mistra.

Menší úkony, jakými je malování, rekonstrukce rámů dveří a samotných dveří, výměna svítidel a vypínačů, pokládání podlah a lišt, či dokonce zazdění lodžie zvládnete sami. Možná se vám zdají některé z těchto prací náročné, ale ve skutečnosti pokud věnujete každému procesu dostatek času a samostudia, uvědomíte si, že se to všechno dá zvládnout. Budete mít radost, že jste to zvládli sami, a zároveň ušetříte značnou částku. V některých případech si budete muset půjčit jednodušší nástroje na práci, ale nebude to nic závratného, a nakonec se vám to možná i zalíbí.

V první řadě věnujte vždy dostatek času přípravě a potom zvládnete všechno, co si umíníte.

Úspěšné rekonstruování vám přeje odborník na zařízení prodejen firma MEDCOM.

Be Sociable, Share!