Bydlení a zahrada

Jak sekat trávník stylově, chytře a bez námahy?

foto_867Máte doma trávník, který chcete mít v udržovaném stavu, ale už vás nebaví složitá a namáhavá manipulace s klasickou robustní zahradní sekačkou? Ta se navíc nedostane všude, kde byste potřebovali? A často se vám do sečení vůbec nechce a musíte se přemáhat, abyste se do této činnosti pustili? Pak pro vás máme řešení v podobě robotické zahradní sekačky. Ta si s vašim trávníkem hravě poradí, aniž byste museli přiložit ruku k dílu. Pracuje naprosto samostatně a vůbec u toho nemusíte být.

Sečení trávy nebylo nikdy tak jednoduché

Krásný, zelený a hustý trávník je chloubou každé zahrádky. Za tím však stojí spousta námahy i času. Robotická sekačka majitelům těchto ploch zajistí stále posečený a udržovaný trávník, který budou všichni obdivovat. Ušetříte čas, práci a budete se moci věnovat rodině, koníčkům či čemukoliv jinému. Není to pěkná představa?! Díky svému tvaru se dostane do všech koutů, poradí si s vysokou trávou a případně i s malými větvičkami, které se jí připletou do cesty. Trávník budete mít rovnoměrně posečený a vzhledem k tomu, že bude moci pracovat kdykoli, nikdy vám nepřeroste. Robotické sekačky mají v sobě, stejně jako robotické vysavače, zabudovány senzory, které rozpoznají překážky a stroj se jim vyhne. Mapují terén, poznají, co a kde mají posekat a v případě, že jim dochází baterie, samy si zajedou do nabíjecí stanice. Jakmile se nabijí, pokračují v práci. Přístroj není vůbec hlučný, tak jako běžné sekačky, na které jste zvyklí. Provoz je tichý, takže sekání nebude obtěžovat vás, ani sousedy.

Jediné, co musíte udělat, je na jaře tuto sekačku postavit na trávník, zapnout, nastavit sekání a na podzim ji zase schovat a zazimovat. Nic více!

Moderní sečení trávy vás nestojí žádný čas i námahu.
Moderní sečení trávy vás nestojí žádný čas i námahu.

Sekání pomocí moderních technologií

Robotické sekačky nabízí i další automatizace a jednoduchost. K dostání jsou totiž modely, u kterých můžete systém sečení trávy nastavit dokonce dálkově prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu. Stačí si stáhnout aplikaci, která je obvykle v ceně sekačky. Tato aplikace není složitá a naučíte se s ní velice rychle pracovat.

Pořízení robotické sekačky

Pokud vás robotická sekačka zaujala a rádi byste si některý z těchto inteligentních přístrojů pořídili k vám na zahrádku, máte rozhodně z čeho vybírat. Určitou nevýhodou může být široký cenový rozptyl, ale záleží na tom, jaké máte požadavky. Nejlevnější modely jsou k dostání za zhruba 20 000 Kč, cena těch nejluxusnějších šplhá i do statisícových hodnot. Dobrou volbou jsou robotické sekačky kvalitních a silných výrobců Robomow, Ambrogio a Belrobotics. Nabídku těchto značek naleznete kupříkladu na specializovaném e-shopu Robotworld.cz. Pokud byste si nebyli jistí konkrétním modelem, neváhejte požádat o pomoc odborný personál.

Be Sociable, Share!